• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gasterosteus aculeatus - Ciernik

#1
Mam pytanie treści następującej: czy ciernik bywa spotykany w handlu czy trzeba sobie samemu upolować? Powoli przymierzam się do akwa z krajowymi rybami i wydaje mi się, że ciernik byłby ciekawą rybą do obserwacji. A może ktoś już miał i podzieliłby się doświadczeniem? Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skontaktować sie powinieneś z Maksem, dałem mu znać, to odpowie. To jego profil na FB
https://www.facebook.com/AsagothColdwater
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hodowałem kiedyś cierniki więc myślę że mógłbym pomóc. Jeśli będziesz miał problemy z zdobyciem ryb odłowię ci kilka z pobliskiej rzeczki i podejmę próbę ich wysyłki( nigdy tego nie robiłem więc jakby co będę potrzebował wskazówek co i jak). Na sklepy raczej nie licz. Podeślę ci nieco info na priv.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Do zagospodarowania mam 112l profilowe. Na temat chłodzenia wody znalazłem coś takiego
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Do hodowli Cierników nie potrzebna ci będzie taka "aparatura". To ryby które świetnie sie czują w zakresie 15-22 stopni C. Ważne jest aby nie pochodziły z rzeczek i potoków tylko raczej z płytkich wód stojących. Kupić nie kupisz musisz złapać. Cierniki są popularną polską rybom jednak w mocno południowej części kraju jest z nimi słabo. Na takie szkło tylko jeden samiec jak mu się zbierze na amory jest bardzo agresywny. Mocno zarośnięty zbiornik to też wymóg gdyż samczyk lubi tłuc samice również. Jak złapać? Legalnie znajdź wodę w której są cierniki, lubią przebywać w kępach roślin, czasem wystarczy energiczne wyciągnięcie dużej ilości zielska aby znaleść w nim kilka Cierników lecz to inwazyjna metoda. Możesz też połapać je na wędkę (haczyk 22 ochotka). Z mniej legalnych sposobów to na privWink Życzę powodzenia i czekam na baniak!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zaciekawił mnie ten wątek. 9lat temu również miałem cierniki (w baniaku 90l) złapane ze strumyka obok mojego stawu. Pytanie brzmi czemu nie mogą pochodzić z rzeczek i potoków ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mogą ale gorzej znoszą wysokie temperatury (jak inne ryby, taka moja obserwacja) Populacje które od X lat żyją w płytkich stojących wodach (np.rowach melioracyjnych) są lepiej przystosowane do gorąca w porze letniej. Często mierze temperatury w wodach naszych i w takich rowach zdarzało się ok 28-30 stopni C.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy występują tu gdzieś cierniki. W pomieszczeniu gdzie ewentualnie stałoby to akwarium w lecie może być ok. 27*C
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
27 stopni całą dobe przez 3 miesiące? czy 27 stopni w ciągu dnia przez najgorętszy tydzień czy dwa całego lata ? Jest spora różnica. jeśli to drugie to nie masz się czym martwić. Mi ryby nie padają a chłodziarek nie mam a zdaża mi się i 27 w lato tyle że przez krótki najgorętszy okres.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W najgorętszym okresie lata bo to pokój od strony południowej. Ekstrema temperatury to mniej więcej 12 - 27*C
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości