• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aulonocara baenschi

#1
Zdjęcia nie są rewelacyjne ale robione fonem i tak pokazują piękno tego gatunki.
Jeden z najpopularniejszych gatunków Aulonocara. Prawidłowo żywiona rybka jest naprawdę piękna. Żółty kolor z dodatkami opalizująco niebieskimi.Należy jednak zauważyć, że kolor żółty w wydaniu a`la baenschi jest bardzo oryginalny, nietypowy. Raczej spokojna rybka - grupkę można hodować już w niezbyt dużym zbiorniku.
Ryby, szczególnie młodsze osobniki lubią przebywać w skalnych grotach. Rybka wrażliwa na treściwsze pokarmy - dość szybko się „ otłuszcza”. Prawidłowo żywione egzemplarze bardzo wcześnie się wybarwiają i przystępują do tarła. Moje rybcie mają ok 8-9miesiecy i już samiczki noszą, nawet już niektóre wypuściły małe. Ja mam te ryby w składzie 1+4.


Załączone pliki Miniatury
                                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakoś bardziej podobają mi się te żółte odmiany A. baenschi. Ładne są, choć niestety na moje to nic nie przebije S. fryeri - to mój absolutny faworyt z Malawi Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Potwierdzam słowa napisane przez ozima. Tu moje maluszki:

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Juz przełowiłem maluchy moich baenschi. Samiczka wypuściła 21szt, młode maja sie świetnie i pływają aktualnie w kotniku 60l Smile

A to mamusia moich maluchów Smile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości