• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aquael Turbo 2000 - praca filtra.

#1
Chciałbym zapytać użytkowników wymienionego w tytule wynalazku o wrażenia z jego zastosowania jako filtra mechanicznego w akwarium. Konkretnie chodzi mi o informację czy powoduje on wibrację szyby na której jest zawieszony i czy jest mocno słyszalny podczas pracy? Czy gęsta gąbka zrobi robotę (oczyszczenie wody z drobin)?
Potrzebuję jakiejś mocnej turbiny do 450L, miałem Atmana at-203 ale wprawiał centymetrową szybę boczną w wyczuwalne wibracje (co prawda było to zaledwie mrowienie ale zawsze to coś), mruczał sobie no i brał 38W, co jest dla mnie nie do przyjęcia. 27W w Aquaelu jakoś bym przebolał, jeśli charakterystyka jego pracy by mi odpowiadała.
A jeśli nie Turbo 2000 to czy istnieje coś o podobnym przepływie? A może wystarczyłby 1500?
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Posiadam Aquael circulator 2000. To jest ta sama pompa którą masz w tym turbo 2000. Jest cichy i bardzo wydajny. Nic nie wibruje.
Nie polecam Tobie, ani nikomu używania standardowych gąbek z filtrów Aquaela. Kup sobie gąbke 20x10x10 i ppi 20 u użytkownika wodatech na allegro - kolor czarny. Trzeba napisać meila bo może nie mieć dostępnych tych rozmiarów na aukcji. Koleś docina co chcesz z gąbek.

Ja bym drugi raz 2000l.h nie kupił. 1500 wystarczy w spokojności - swój mam przykryzowany bo ryby na pełnej wydajności nie dają rady pływać Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze nie mam tego filtra. Jesteś pewien, że wystarczy 1500? Atman robił niezły młyn, nurzańce stały przechylone o 45 stopni Smile A też przepływ ma 2000/h.
Między 1500 a 2000 Aquaela jest różnica tylko 5W, czy zatem będzie jakaś istotna różnica w poruszaniu wodą?
Cenowo też prawie to samo, więc przy kupnie nie będzie dylematów. Jeśli miałbym skręcać ten 2000 to może rzeczywiście lepiej kupić słabszy. Sam już nie wiem, zbiornik to standard, 150x50x60 a wodę w ruch wprawiają 2 kubły, nic w miejscu nie stoi, zaś turbina miałaby klarować wodę. Gąbki mam 10, 20, 30, 45 nawet, więc coś dobiorę Wink
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Skoro podchodzisz do sprawy jak prawdziwy maniak Wink - to komplement - to weź 2000. 1500 IMO też będziesz kryzował. Przy gąbkach gęstych zapas mocy się przydaje. Ja mam sumpa w 550l z przepływem do tej pory jakieś 1300l.h - tylko biologia i gąbka na cyrkulatorze robi za mechanika. W moim baniaku 1000l.h by dało rade, ale wziąłem "na zapas" Smile Może kiedyś postawie baniak tylko na HMF, albo jakiś inny temat wymyśle... np do hydroponiki się przyda większa moc Smile

Jako ciekawostkę powiem że przez pewien czas, gdy pompa mi padła w sumpie, to circulator 2000 podołał filtracji przykryzowany doskonale Smile Chodził na jakieś 1300-1500l/h Smile Baniak 2m długości.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja miałem ten filtr u siebie ale był za mocny - wszystko "fruwało"(zbiornik 450l). Jeśli chodzi o pracę to jest cichutki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja podobnie jak Soltarus, żadnych problemów, chodzi cichutko, żadnych drgań szyby, mam go ponad 2 miesiące i nic nie robiłem. Nie widzę żadnych minusów.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nabyłem całkiem okazyjnie wersję 1500, egzemplarz z miesięcznym przebiegiem za 49zł Smile Po odkażeniu turbiny, rurek i kabla oraz założeniu gęstej gąbki głowica śmiga już w zbiorniku. Dzięki za wybicie mi z głowy 2000 bo ten jest chyba w sam raz. Prąd wody spokojnie dociera do drugiego końca zbiornika, nie przykręcałem jak na razie mocy, ryby spokojnie dają radę. No, może młode płaskoboki jak dostaną się w pobliże wylotu to są zmiatane, ale umieją wybrnąć i wydaje mi się, że się uczą na błędach Smile
Na razie po karmieniu jest syf a filtr chodzi od jakiejś godziny, zobaczymy czy skutecznie oczyści wodę z drobin.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam,
mysle ze lepiej kontunuowac stary watek niz zakladac nowy...
w czym rzecz, mam AT2000 i od jakiegos czasu pracuje nieregularnie
Po wlaczeniu go do sieci wylacza sie samoczynnie aby po jakims czasie znow zastartowac kiedy mu sie podoba
Wydaje mi sie ze wydziela znaczniej wiecej ciepla niz wczesniej

Czy to kwestia wymiany oski lub wirnika czy oski i wirnika czy to juz poczatek konca?

Dzieks
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Miałem podobny problem i objawy. Wytarł mi się wirnik - składałem reklamację do producenta (filtr był na gwarancji) i wysłali mi sam wirnik, jakiś lepszy z twardszego tworzywa. Śmiga już z 3-4 lata bez problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(28-12-2018, 13:33 PM)romanneq napisał(a): Miałem podobny problem i objawy. Wytarł mi się wirnik - składałem reklamację do producenta (filtr był na gwarancji) i wysłali mi sam wirnik, jakiś lepszy z twardszego tworzywa. Śmiga już z 3-4 lata bez problemu.

Dzieki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości