• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki ze Zwinnikami Blehera

#1
Witam,

jestem początkującym akwarystą, od kilku miesięcy posiadam 120 litrowe akwarium, w którym pływa 15 Zwinników Blehera. Jest to BW, brak roślin, korzenie, dużo liści na dnie, filtracja przez torf, woda z RO, pH trochę poniżej 6 - stabilne. Przymierzam się do kupienia większego zbiornika (120x50x50) i myślę nad obsadą. Dużo czytam na ten temat i zainteresowały mnie pielęgniczki, jednak mam poważne wątpliwości, czy ze Zwinnikami Blehera (których w 300 l akwarium chciałbym mieć ze 30) nie będą miały zbyt ciężkiego życia. Co jakiś czas mają tarło, widywałem jak po wyrzuceniu ikry reszta rzucała się na nią i po sekundzie po ikrze nie było śladu (żadne ziarenko nie zdążyło nawet spaść na piasek). Co w takim razie z ikrą czy narybkiem pielęgniczek? Mógłbym je oddać, ale jakoś tak się z nimi zżyłem emocjonalnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z odchowaniem narybku będzie ciężko, ale wszystko zależy od gatunku Apisto. Duże gatunki, jak A. atahualpa, norberti, barlowi itp. mogłyby być w stanie odchować pewną grupkę narybku, przy odpowiednim zagraceniu baniaka.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości