• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moja skromna 60-ka

#1
1. Nawiązując do prośby - póki co moja skromna bardzo i nie-cichlidowa 60-ąteczka. Żyją tam Stiphodony i kolcobrzuchy karłowate, oba gatunki składają ikrę - oczywiście babki bez szans /narybek pada po 2 dniach/, ale kolcobrzuchy i owszem z sukcesem, tyle że nie zbieram narybku. Kiedyś mieszkała tam para Taeniacara candidi - regularnie się rozmnażając. Nie mam serca na oddawanie obecnej obsady - gdy naturalnie zapukają do nieba bram, wrócę do pielęgniczek.
2. 300-ka w trakcie stawiania - postaram się wykonać jakąś relację zdjęciową Wink

ps. z góry przepraszam za beznadziejność fotek - ale nie we wszystkim jestem świetna [Obrazek: rotfl.gif]


Załączone pliki Miniatury
       
[-] Post Amelka otrzymał 4 Lubię to od:
  • dzikakuna, galimedes, mimo12, PatrykRuda
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyjemny baniaczek, choć przydałoby się, żeby kamulce obrosły glonem, coby sobie stiphodony mogły je ogryzać.

P.S. Zdjęcia wrzucamy jako załączniki, nie z serwerów zewnętrznych Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-01-2024, 22:10 PM)piotrK napisał(a): Przyjemny baniaczek, choć przydałoby się, żeby kamulce obrosły glonem, coby sobie stiphodony mogły je ogryzać.

P.S. Zdjęcia wrzucamy jako załączniki, nie z serwerów zewnętrznych Smile

Oj na brak jedzenia nie narzekają - są tłuściutkie Wink Dostają zupkę okrzemkową i wkładam i na wymiankę dojrzały kamyk Wink Nauczyłam je też podgryzać Algae wafers Hikari  [Obrazek: zawstydzony.gif] Kiedyś hodowałam babki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo fajnie dobrane kolorystycznie i ułożone kamienie. Bardziej podobałyby mi się gładkie ale takie też są spoko. Leganckie tło. To co mnie  bardzo razi to podłoże. To jakiś substrat? Ogólnie aranżacja którą polecałbym zobaczyć każdemu planującemu założenie otoczakowego  baniaka dla ryb reofilnych, bo jest to świetny przykład wykorzystania zasad akłaskejpingu w PRAWDZIWEJ akwarystyce. Nie znam sie zupełnie na kolcobrzuchach, ale z tego co kojarzę to zdecydowanie zaleca się dla nich zarośniete  akwaria, tu prawie nie ma roślin i na całości zbiornika jest pełna lampa. Jak Ty to widzisz?
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-01-2024, 22:10 PM)piotrK napisał(a): Przyjemny baniaczek, choć przydałoby się, żeby kamulce obrosły glonem, coby sobie stiphodony mogły je ogryzać.

P.S. Zdjęcia wrzucamy jako załączniki, nie z serwerów zewnętrznych Smile

Piotrze próbowałam tak wstawić zdjęcia ale nie znalazłam tej opcji, może pomógłbyś mi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-01-2024, 01:44 AM)macioch napisał(a): Bardzo fajnie dobrane kolorystycznie i ułożone kamienie. Bardziej podobałyby mi się gładkie ale takie też są spoko. Leganckie tło. To co mnie  bardzo razi to podłoże. To jakiś substrat? Ogólnie aranżacja którą polecałbym zobaczyć każdemu planującemu założenie otoczakowego  baniaka dla ryb reofilnych, bo jest to świetny przykład wykorzystania zasad akłaskejpingu w PRAWDZIWEJ akwarystyce. Nie znam sie zupełnie na kolcobrzuchach, ale z tego co kojarzę to zdecydowanie zaleca się dla nich zarośniete  akwaria, tu prawie nie ma roślin i na całości zbiornika jest pełna lampa. Jak Ty to widzisz?

Kiedyś byłam bezkompromisową fanką akwarystyki biotopowej, - zmieniłam się, nie jestem aż tak radykalna, aczkolwiek nie toleruję mieszania ryb pochodzących z różnych kontynentów czy skrajnie różnych wód. Ta 60-ka to bardzo kompromisowy układ i jak wspomniałam - nie promuję tam rozrodu, dbam o komfort ostatnich chwil życia moich ryb. Co do podłoża - to piasek kwarcowy glazurowany /stąd trwały czarny kolor/, natomiast mech jest co 2-3 miesiące usuwany bo z tej małej porcji robi się go pół akwarium ;D co bardzo podoba się kolcobrzuchom i ich dzieciakom Big Grin /mi już mniej/. 

ps. piasek glazurowany to spiek mineralny, nie mylić z tymi tzw. malowanymi. Dostałam wiaderko z 10 lat temu i do dnia dzisiejszego tak wygląda. Ah a lawowe otoczaki pochodzą dokładnie z Reykjavik-u - osobiście je zbierałam pod Harpa Opera House [Obrazek: rotfl.gif] - one są takie pumeksowe - w tych dziurkach bytują pycha okrzemki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(18-01-2024, 13:15 PM)Amelka napisał(a):
(17-01-2024, 22:10 PM)piotrK napisał(a): Przyjemny baniaczek, choć przydałoby się, żeby kamulce obrosły glonem, coby sobie stiphodony mogły je ogryzać.

P.S. Zdjęcia wrzucamy jako załączniki, nie z serwerów zewnętrznych Smile

Piotrze próbowałam tak wstawić zdjęcia ale nie znalazłam tej opcji, może pomógłbyś mi?
Zrobione, na przyszłość - tworząc nowego posta, czy tam wątek na samym dole masz pole do dodawania zdjęć. Nie trzeba ich zmniejszać, forum robi to automatycznie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Amelka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dodam tylko, że formularz do załączania zdjęć jest w trybie pełnej edycji - pod szybką odpowiedzią go nie ma, ale wystarczy kliknąć guziołek "Podgląd", a system przeniesie do trybu pełnej edycji.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
[-] Post Martinezio otrzymał 1 polubień od:
  • Amelka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Fajny baniak! Skąd masz te otoczaki z lawy jakiś link do aukcji strony ?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(25-01-2024, 23:17 PM)overdose napisał(a): Fajny baniak! Skąd masz te otoczaki z lawy jakiś link do aukcji strony ?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Przywiozłam z Islandii /mają takie cudowne pumeksowe dziury/, uzupełniłam całość maleństwami (kamień - otoczak lawowy) zakupionymi na allegro.
(...) obszar ducha rozciąga się tak daleko, jak żywa natura
F. Schiller
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości