• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika-frontosa - 450L?

#1
witam
W połowie stycznia przeprowadzam się i planuje jedno akwa "przegospodarować" na tanganikę i tu moje pytanie czy jest sens startować z 3-4 cm (małe stado 2+6-7) frontosami w akwa 150X50X60 -450L ? , wiadomo, że ryby urosną i to nie mało.. czy takie akwa spełnia jakieś, że tak powiem minimalne na początek warunki do hodowania tych ryb czy mam sobie dać spokój ?
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Daj sobie na wstrzymanie z frono-giberozami i poszukaj mniejszych ryb z Tanganiki - tyle mój rozsądek i obserwacja przyrostu u giberozek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To może z innej beczki jakie akwarium było by odpowiednie dla tych ryb? Oczywiście w granicach rozsądku bo wiadomo, że czym większe tym lepiej nie mówię tu o 500000000000000000 litrów Smile Powiedzmy takie "minimum" moje maksymalne możliwości oscylują w granicach 200-210x60x60 czy to coś zmienia? Jeżeli tak to ile ryb mogę trzymać i w jakim ustawieniu najlepiej?

Wyprzedzę od razu temacik jeżeli akwa okaże się za małe jakich przedstawicieli tanganiki proponujecie wpuścić do akwa 150X5060 (gdyż tylko dla frontos jestem w stanie ogarnąć większy baniak)
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(28-12-2013, 15:15 PM)HOLSON napisał(a): To może z innej beczki jakie akwarium było by odpowiednie dla tych ryb? Oczywiście w granicach rozsądku bo wiadomo, że czym większe tym lepiej nie mówię tu o 500000000000000000 litrów Smile Powiedzmy takie "minimum" moje maksymalne możliwości oscylują w granicach 200-210x60x60 czy to coś zmienia? Jeżeli tak to ile ryb mogę trzymać i w jakim ustawieniu najlepiej?

Wyprzedzę od razu temacik jeżeli akwa okaże się za małe jakich przedstawicieli tanganiki proponujecie wpuścić do akwa 150X5060 (gdyż tylko dla frontos jestem w stanie ogarnąć większy baniak)
Dla 6szt (1+2) to 200x60x60 jest ok.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Taka powierzchnia dna już może być ok. W mniejszym będą jednak się męczyć. Powodzenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tu chodzi przede wszystkim o szerokość, z własnego doświadczenia standardowe 500 l to za mało aczkolwiek długośc 200 jest akceptowalnym minimum. Wysokośc przy tak dużej a przede wszystkim płochliwej rybie też nie jest bez znaczenia. Minimum dla dorosłych 7szt to 200x60x60 a idealnie byłoby 200x70x60 (wys). Z drugiej strony ryba rośnie długo i można zacząc od mniejszych zbiorników, myślę że 450 l przez rok byłoby ok, potem konieczna zmiana na większe. Nie chodzi tu o agresję bo ta w dobrze dobranym stadzie praktycznie nie występuje ale chodzi o gabaryty samej ryby i jej skłonność do płoszenia się, a jak wygląda spłoszony karp to sobie wyobraź. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mimo wszystko jednak dla 7 dorosłych frontos 200x60x60cm byłoby małe (przynajmniej ja mam takie odczucia patrząc na dorosłe) i fajnie byłoby im zapewnić takie 250x80x70cm lub większe. A 450l jako przejściówka jest jak najbardziej ok. Tylko oby nie za długo.
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
akwarium zawsze będzie za małe Smile ale takie minimum to od 700l w góre. 
jak ja miał bym stawiać akwarium nowe dla frontos a miał bym miejsce to postawił bym 220x70x60 a nawet 80 w szerokosci.

naprawdę warto trzymać te ryby są piękne i robią fantastyczne wrażenie wizualne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mialem frontoze w podobnym jak ty baniaku i powiem ci , ze nie wroze ci nic dobrego. Plywaly tam 2 samce z 4 samicami , ale pozostal tylko jeden nie pomogla nawet siatka , ktora wiekszy samiec zerwal by zatluc drugiego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości