• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dobór obsady

#1
Hej wszystkim mam do was prośbę co byście mi polecili do obsady którą aktualnie mam, a mianowicie Aulonocata baenschi 1+4 , Protomelas taeniolatus 1+4 , i aktualnie na wylocie mam Otopharynx lithobates, Scienochromis fryeri 7sztuk łącznie no i w to miejsce chce wsadzić coś ciekawego i zgodnego z tymi dwoma gatunkami które zostają. Dodam ze wymiany będę robił w połowie stycznia bo wtedy przyjedzie mi tylne tło i będę je montował to od razu bym wsadził ma nowy zbiornik wszystkie rybcie. Liczę na wasze propozycje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej! Myślę, że bardzo ładnie prezentowałby się Copadichromis trewavasae lupingu np. 1+2 w twoim zbiorniku. Czwartego gatunku bym już nie dodawał do tego litrażu...

tak wygląda mój maluch 9cm

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(06-01-2014, 19:05 PM)piwko28 napisał(a): Hej! Myślę, że bardzo ładnie prezentowałby się Copadichromis trewavasae lupingu np. 1+2 w twoim zbiorniku. Czwartego gatunku bym już nie dodawał do tego litrażu...

tak wygląda mój maluch 9cm

dzięki za poradę ale podobną to tej rybki mam Sciaenochromis fryeri
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Również posiadam frejka - wg. mnie w ogóle nie są do siebie podobne Wink To może któryś z Placidochromisów? np. Placidochromis electra?

[Obrazek: 4776.jpg]

pzdr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ozim, szukaj Copadichromisów. To są zupełnie inne ryby niż S. fryeri, i z tego co pamiętam to powinny się dogadywać z Sciaenochromis Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zdecydowałem ze na razie zostawiam taka obsadę jaką mam czyli : Otopharynx lithobates 5szt (jeszcze nie wiadomo co za pleć ale wygląda mi na 2+3), Sciaenochromis fryeri 2+3 i wczoraj udało mi sie dokupić jeszcze samiczkę , Aulonocata baenschi 1+4, Protomelas taeniolatus 1+4. Tak to pozostawiam ryby mają ok 7cm wiec jeszcze czas na ich podrośniecie a potem będę kombinował. Nie chce ciągle grzebać w zbiorniku i wyławiać rybcie dlatego daje im spokój na jakiś czas i niech sobie rosną i się wybarwiają. Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I to jest najlepsza decyzja Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tez już tak myślę Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam wszystkich serdecznie Smile
Mam dylemat odnośnie podziału moich pyszaczaków tzn. problem polega na tym, że posiadam dwa zbiorniki 300 l i 240l obecna obsada to
- yellow 2;4
- socolofi 1:3
- red-red 1:3
- alunocara ob 1:3
- "rdzawy" ogólnie 4 sztuki prawdopodobnie 1:3
w chwili obecnej wszystkie pływają w jednym 300l i inkubuje regularnie yellow i alunocara ale chce to rozdzielić do 2 zbiorników, zęby miały więcej swobody i lepsze warunki do rozmnażania. Jak polecacie to podzielić.

Ps. docelowo jeszcze planuje dodać acei 1:3.
Z góry dziękuję. pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na acei masz za małe zbiorniki one rosną naprawdę duże red redy zresztą też. Do aulonacary najlepiej pasuje yellow i rdzawy.Socolofi możesz połączyć z redami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości