• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [30] Jezioro Inle

#1
Litraż i wymiary: 30 litrów 30x30x35cm
Oświetlenie: Aquael DecoLight 11W
Filtracja: Diversa Claro 300
Parametry wody: GH 15, pH 7
Rośliny: Pogostemon helferi, Ceratophyllum sp.
Obsada: Danio erythromicron

   



Trailer Big Grin


Ten gatunek Danio, to chyba najbardziej problematyczne ryby jakie miałem. Gdy kupiłem je pierwszy raz były mega zestresowane, blade, obijały się o ściany akwarium, większość z nich zdechła następnego dnia. Kolejnym razem, gdy kupiłem następne, były już w trochę lepszym stanie, ale również bardzo zestresowane. Początkowo były w innym zbiorniku, nie było tam mocnego oświetlenia i był cień tak że mogły się schować. Prawie wcale się nie pokazywały. Myślałem, że teraz jak przeniosę je do zbiornika z większą przestrzenią będą się lepiej czuły, ale jest tak samo... Nadal siedzą zazwyczaj schowane przy tylnej ścianie zbiornika. Zbiornik jest przykryty, bo skaczą (tylko do filmu jej nie ma bo nie mam ładnej szybki). Ogólnie nie jestem zadowolony i chciałbym tam wpuścić coś fajniejszego z tego jeziora.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Za jasno Pawle, miałem je w totalnej ciemni - brak światła.. Nie spotkałem się z takim zachowaniem u nich, dziwne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Najpierw były w innym zbiorniku, z babkami przez jakieś 3 tygodnie... Przez kilka dni światło było wyłączone żeby się nie pozabijały, później włączyłem światło, ale w tamtym zbiorniku nie było zbyt jasno. Nurzaniec kładzie się na wodzie i zasłania i tak słabe ledy. Myślałem że właśnie to im nie pasuje i wolą otwartą i jasną przestrzeń. Teraz widzę czasem jak niepewnie wypływają, może coś im się odmieni Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości