• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: wzrost skalarów

#31
(07-09-2014, 14:53 PM)tatakuby napisał(a): Nie za dobrze je karmisz? Po wyglądzie widać ze nie żałujsz im papu. Ile karmisz?
Raczej nie powiedziałbym, że za dobrze karmię.  Staram się minimum dwa razy dziennie, przeważnie trzy. Sucha karma (nawet nie wiem jaka bo była bez oryginalnego opakowania), czasami mrożona ochotka i przynajmniej raz dziennie żywa rozwielitka lub larwa komara.

(07-09-2014, 14:20 PM)teo napisał(a): Ja rozumie, że się ma coś co można porównać do dolara ale u nas bida Bezradny i milimetry by się przydały  Usmiech To ostatnie zdjęcie Żaglowca Leopolda bardzo dobre, klasyczny wygląd. Masz piękne, zdrowe ryby.

Czy to dzikusy ?
Tak, to dzikusy. Ćwierćdolarówka ma 1 cal średnicy czyli ~2,5 cm. (sam musiałem sprawdzić bo nie wiedziałem[Obrazek: smile.gif])
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No to jednak dużo karmisz Tongue Widać po Nich ze im się przelewa Wink Głodówka czasami tez by im się przydała.

A może juz zboczenie moje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ja swoje Manacapuru karmie trzy razy dziennie (2x suche płatki + 1x mrożona ochotka lub mrożony czarny  komar). Nie mogę patrzeć jak się ustawiają w szeregu frontem do przedniej szyby i proszą mnie o karmę : D Czasem sobie obiecuję, że zrobię im głodówkę ale zawsze mnie łamią : / Niestety nie mam aparatu żeby jakieś sensowne zdjęcie zrobić do oceny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Tata nie martw się sezon na komarki się kończy chyba, że kolega z innego klimatu. Smile  
Z serii zdjęć wynika że ryby intensywnie rosły a więc potrzebowały dobrego karmienia. Natomiast błędem by było częste karmienie żywymi larwami komara dorosłych Żaglowców.


Iku konsekwencją Twojego działania powinna być relacja z wychowu narybku. Sezon rozrodczy w naturze na początku roku. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(08-09-2014, 09:04 AM)teo  napisał(a): Z serii zdjęć wynika że ryby intensywnie rosły a więc potrzebowały dobrego karmienia. Natomiast błędem by było częste karmienie żywymi larwami komara dorosłych Żaglowców.


Iku konsekwencją Twojego działania powinna być relacja z wychowu narybku. Sezon rozrodczy w naturze na początku roku. 

Można powiedzieć, że ryby były dobrze karmione. Dlaczego uważasz, że nie powinienem często karmić larwami komara, dorosłych Żaglowców?
Mam nadzieję,  że uda mi się je rozmnożyć (podobno w USA jeszcze nikt tego nie zrobił). W przyszłym roku będą miały ok roku. Jak coś będzie to oczywiście podzielę się informacjami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Czy Skalary w naturze zamieszkują czarne wody? Bo często na forach są polecane do BW a z drugiej strony wszędzie jest napisane, że te ryby potrzebują rośliny w akwarium i ph  6-7. Np tutaj http://www.seriouslyfish.com/species/pte...m-scalare/ Ktoś wie jak to rzeczywiście jest? Jak by ktoś miał linka do jakiegoś rzetelnego artykułu nt. środowisk w jakich żyją skalary to chętnie bym przeczytał. Tym bardziej, że mam w akwa manacapuru i z tygodnia na tydzień dosypuję liści, dolewam kwaśnej torfianki i generalnie urządzam w stronę BW a teraz nie wiem czy to ma sens jeśli Skalary to nie jest BW to raczej będę chciał zmienić obsadę lub zrobić z nimi CW.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(08-09-2014, 17:24 PM)oskid napisał(a): Czy Skalary w naturze zamieszkują czarne wody? Bo często na forach są polecane do BW a z drugiej strony wszędzie jest napisane, że te ryby potrzebują rośliny w akwarium i ph  6-7. Np tutaj http://www.seriouslyfish.com/species/pte...m-scalare/ Ktoś wie jak to rzeczywiście jest? Jak by ktoś miał linka do jakiegoś rzetelnego artykułu nt. środowisk w jakich żyją skalary to chętnie bym przeczytał. Tym bardziej, że mam w akwa manacapuru i z tygodnia na tydzień dosypuję liści, dolewam kwaśnej torfianki i generalnie urządzam w stronę BW a teraz nie wiem czy to ma sens jeśli Skalary to nie jest BW to raczej będę chciał zmienić obsadę lub zrobić z nimi CW.
Moje dobrze się mają w akwarium z roślinami i ph-5,5, któro przynajmniej z koloru nie przypomina BW.Zdjęcie nie jest za ostre, ale widać o co chodzi.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Doniczkowce, robaki kompostowe, czarne larwy komara są powszechnie uważane za afrodyzjaki dla ryb są one również dość treściwe. Młode Żaglowce przy regularnym karmieniu takim pokarmem dobrze rosną i służy ich zdrowiu a starym odkłada się w tłuszczyk. Otłuszczone narządy a szczególnie wątroba to poważny problem. Karmienie wymienionymi pokarmami dorosłych egzemplarzy przed tarłem, gorąco polecam ale tylko wtedy, tarlaki ładnie wtedy nabierają ikry.
Polityka żywieniowa ryb akwariowych nie odbiega od siebie – w okresie intensywnego wzrostu podajemy pokarmy treściwe bogate w witaminy i minerały a dorosłym w okresie spoczynku tarłowego, pokarmy lekkie.
To co napisałem nie wyklucza całkowitej eliminacji tych pokarmów z diety Twoich dorosłych Żaglowców, można je podawać ale ostrożnie i nie często. Możesz podawać oprócz dafni pokarmy roślinne, spirulinę. Całkiem niezłe są miksy oparte o grysik. Natomiast z ochotki całkiem zrezygnuj. W USA masz dostępny fajny pokarm Black Worms.
Czytałem relacje z udanego rozmnożenia w Polsce, Niemczech, Holandii P. Leopolda. W USA rozmnożyli Altuma Atabapo to i z P. leopolda pewnie też sobie radzą.     
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wink 
(08-09-2014, 19:05 PM)teo napisał(a): Doniczkowce, robaki kompostowe, czarne larwy komara są powszechnie uważane za afrodyzjaki dla ryb są one również dość treściwe. Młode Żaglowce przy regularnym karmieniu takim pokarmem dobrze rosną i służy ich zdrowiu a starym odkłada się w tłuszczyk. Otłuszczone narządy a szczególnie wątroba to poważny problem. Karmienie wymienionymi pokarmami dorosłych egzemplarzy przed tarłem, gorąco polecam ale tylko wtedy, tarlaki ładnie wtedy nabierają ikry.
Polityka żywieniowa ryb akwariowych nie odbiega od siebie – w okresie intensywnego wzrostu podajemy pokarmy treściwe bogate w witaminy i minerały a dorosłym w okresie spoczynku tarłowego, pokarmy lekkie.
To co napisałem nie wyklucza całkowitej eliminacji tych pokarmów z diety Twoich dorosłych Żaglowców, można je podawać ale ostrożnie i nie często. Możesz podawać oprócz dafni pokarmy roślinne, spirulinę. Całkiem niezłe są miksy oparte o grysik. Natomiast z ochotki całkiem zrezygnuj. W USA masz dostępny fajny pokarm Black Worms.
Czytałem relacje z udanego rozmnożenia w Polsce, Niemczech, Holandii P. Leopolda. W USA rozmnożyli Altuma Atabapo to i z P. leopolda pewnie też sobie radzą.     
Dzięki za fajną odpowiedź o żywieniu. Krótka ale treściwa[Obrazek: tongue.gif] (jak larwy komarów[Obrazek: wink.gif]). Ja czytałem ciekawy artykuł o rozmnożeniu leopoldka w Australii. Informację o stanach słyszałem od dostawcy, od którego ja kupiłem moje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Odświeżę i wrócę na temat podstawowy.

Dla uściślenia (może Teo zaopiniuje):
1. wiek - czy liczymy od dnia złożenia ikry czy też (wg mnie b.adekwatne) od 1 dnia żerowania./ chodzi o to, że wylęg (czas) zależy b. od temperatury niż późniejszy wzrost (wylęg tez z tego co poczytałem pewnie zależy też od danej odmiany i waha się od 7-10dni od złożenia do dnia 1-go żerowania.
2. wielkość - wg mnie od pyszczka do końca środka płetwy ogonowej i też mozna podawać wielkość ciało w stosunku do monet.

Wzrost zależy od diety, wielkości akwarium, podmian wody i temperatury ( w tym porządku zależności, oczywiście wszystko w przedziałach odpowiednich np temp. od 24-28`C).
Skalarki u mnie - odmiany Manacapuru- wg info szybko rosną ale też krócej zyją - 2,3 lata i starzenie. Jedna para wyciera się już kilka mcy co 2 tyg. prawie non stop, druga para raz w mcu. Skalarki moje mają wg mnie ok.1,5 roku , u mnie 8mcy, a kupiłem ok.10cm dł.
Poniżej młode - 1 mc od złożenia ikry, temp. wody 24,5`C, woda- kranówka + RO - 400uS, pH=6,5., podmiany 10% co tydzień, akwa 150L.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości