• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotoecus opercularis

#11
Ryby prześliczna , aż dziw ,że tak mało osób je hoduje Sad
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bo to jest jeden z tych gatunków ryb, gdzie cieżko zrobić zdjęcie takie, by odzwierciedlało ich piękno więcej jak w 10%.

Te ryby są śliczne na żywo. Zdjęcia raczej nie zachęcą akwarystów do hodowania tych ryb.

Mnie się one niesamowicie podobają. Obyś je rozmnożył.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A już myślałem że nie zobaczę tu nic ciekawego, pielęgnicowatego. Cichlidae to nie moja pasja, jednak jest tu kilka gatunków które są dla mnie interesujące. Między innymi dwa gatunki z tego rodzaju. Nadal trzymasz je w grupie? Jeżeli tak, to jak wygląda ich zachowanie względem siebie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie są w układzie 1+2 . Samiczki nie wchodzą sobie za bardzo w drogę ale jeśli nawet to jest bardzo spokojnie , bez przeganiania lekkie prężenie Smile . Samiec też nie odgania samic tylko pokazuje najładniejsze strony swojej urody Smile . Nie wiem jak zachowywałyby się w większej grupie ale u mnie w tym układzie jest bardzo spokojnie. Nauczony zachowaniami apisto włożyłem do akwarium dwa kokosy - te ryby w ogóle z nich nie korzystają , wolą wolną przestrzeń. I to co uwielbiam - nieźle kopią , większość dekoracji przysypana piachem Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wnorus, one do wychowu młodych kopią kratery. Wink Tylko do tarła musisz im zakwasić do okolic 4,0 wodę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ryby które meblują sobie same mieszkanie są bardzo interesujące.
Skoro piszesz że wolą przestrzeń, to jakie minimum wymiary akwarium byś uznał za minimalne?
One są jakieś bardzo ruchliwe w pływaniu, czy raczej takie stonowane?
Masz je obecnie same, czy z jakimś dodatkiem?
Jeżeli z dodatkami, to jak się zachowują wobec innych ryb?

(15-02-2014, 12:51 PM)drago napisał(a): Ryby które meblują sobie same mieszkanie są bardzo interesujące.
Skoro piszesz że wolą przestrzeń, to jakie minimum wymiary akwarium byś uznał za optymalne?
One są jakieś bardzo ruchliwe w pływaniu, czy raczej takie stonowane?
Masz je obecnie same, czy z jakimś dodatkiem?
Jeżeli z dodatkami, to jak się zachowują wobec innych ryb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Myślę , że odpowiednie dla parki to 60x30cm , ja mam 1+2 w zbiorniku 50x50cm(miały być w dłuższym ale plany się pomiksowały Smile ). W pływaniu są dość stonowane . Za towarzystwo mają Nannostomus anduzei wobec , których są bardzo łagodne Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W 4 poście na zdjęciu widać kilka samców, mocno się drapały, czy były to bardziej postawy imponujące niż walka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Może i się drapały , nie moje zdjęcia i nie wiem jak się zachowują w większej grupie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(15-02-2014, 22:46 PM)drago napisał(a): W 4 poście na zdjęciu widać kilka samców, mocno się drapały, czy były to bardziej postawy imponujące niż walka?
W tym poście są w dość dużym zagęszczeniu i bardziej bronią "swojego kawałka podłogi" niż walczą, więcej stroszenia i przeganiania.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości