• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Męskie tematy - górnictwo.

#1
Tak sobie pomyślałem, że na pewno znajdą się tutaj amatorzy wielkiej techniki, dużych kopar, wywrot i innego ciężkiego sprzętu. Ponieważ zbliża się Barbórka, warto popatrzeć, jak na codzień tyrają ludzie w kopalniach, a jako, że mamy na pokładzie Miedziaka (tatakuby), to popatrzcie, jak się pozyskuje miedź Smile

Program "Jak to ruszyć" by TVN Turbo.
Część 1 - w kopalni.



Zapraszam do oglądania i dyskusji Smile Szczęść Boże wszystkim górnikom.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny filmik. Byłem tam na dole dwa tygodnie temu. Z okazji Barbórki organizowane są zjazdy dla rodzin górników. Film w pełni nie odda warunków jakie tam panują, ale na przodku temperatura oscyluje w okolicy 30 stopni i do tego jest wilgotno. Człowiek tylko stoi obwieszony sprzętem i już ma dość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
   
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A czemu ja tego wcześniej nie widziałem?
Normalnie przejeżadżam koło Polkowic-Sieroszowic codziennie jak jadę na swoja kochaną kopalnie RUDNA.

(03-12-2013, 08:44 AM)grodek napisał(a): Ale na przodku temperatura oscyluje w okolicy 30 stopni i do tego jest wilgotno. Człowiek tylko stoi obwieszony sprzętem i już ma dość.
No jak jest 30 stopni to jest super Wink Standard na przodzie to 33-35 stopni Tongue
Ja mam tą przyjemność że pracuje na oddziale szybowym i w zimie marznę nawet bardzo :/ a w lecie w szybie mamy temperatury około 36 stopni Big Grin więc zalewam sie potem Wink
Lecz i tak nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną.
Jak znajdę jakieś Swoje zdjęcia to wkleję.
Czemu nikt Redaktorowi nie powiedział że to nie winda Tongue To jest klatka Big Grin A jedzie ona z prędkościa 16m/s i na dole jesteśmy po około 1 minucie i 20-tu sekundach Big Grin
Na tym szybie pracowałem 3 miesiące i powiem Wam że strasznie tam śmierdzi :p zgniłymi jajami Big Grin . A na oddziale gdzie fedrują sól człowiek czuje się jak w niebie i tam juz nie śmierdzi Big Grin
A te Land Rovery mają ograniczniki prędkości do 40 km/g ale można je ominąć Big Grin Lecz 60 to już jest prędkość zabójcza , kilara razy spróbowałem.
Martinezio fajnie że założyłeś taki temat , bo nie każdy zdaje sobie sprawę ilu ludzi codziennie żyje jak krecik Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tata, już ja wiem, czemuś go nie widział Wink Trza było nie pić tego technicznego w Barbórkę Big Grin
Założyłem ten wewontek, bo mam ogromny szacun dla tych, co tam fedrują Smile A złożyło się z Barbórką, że znalazłem ten filmik, to pomyślałem, że jest okazja całkiem fajna Smile Ja w kopalni byłem tylko we Wieliczce i już tamto sprawiło, że dolnymi zębami wyorywałem podwaliny pod nowe szyny dla wagoników z urobkiem Wink

Szkoda tylko, że nie ma drugiej części filmiku :/

HameR: tym wozisz dzieci do szkoły? Big Grin Fajniutki.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak, wysypuje wszystkie na raz przed szkołą Haha
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Taka fotkę zrobiono Nam pod szybem , przez jakiegoś fotoreportera Big Grin
Zdjęcie zrobione w kopalni ZG Rudna na poziomie -1009m
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rusty dziękuję za uśmiech na twarzy, który wywołała ta fotografia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości