• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kamera do filmowania pod wodą

#21
Ciekawe... narzekacie na GP, a ja już na nich pracuje dobrych kilka lat i to w warunkach naprawdę trudnych - mrozy, spory nurt itd. Posiadam 4, 7 i 8 i w sumie z każdej osobna jestem zadowolony. Może kwestia praktyki Panowie, ciekawy jestem ile godzin wcześniej spędziliście na praktycznym ogarnięciu tych kamer. Wink Ja jestem zadowolony, czasami się coś zawiesi, ale dam się z tym żyć. Następną kamerą też będzie prawdopodobnie GP. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
No i mnie się teraz zrobiło naprawdę głupio ... Zalamka
Az tacy nieogarnięci jesteśmy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nantai opisz proszę jakie masz metody filmowania tymi kamerkami.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(27-03-2020, 19:17 PM)tatakuby napisał(a): No i mnie się teraz zrobiło naprawdę głupio ... Zalamka
Az tacy nieogarnięci jesteśmy?
A ty Lojciec nie wiedziałeś że jak przychodziłeś na świat to miałeś dwie lewe ręce? Hejka
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Metody? Temat, rzeka. Każdy ma swoje. W sumie tutaj nie ma żadnej filozofii przecież. Albo włączasz nagrywanie i ustawiasz w miejscu (np. na 15 minut), w którym wcześniej zauważysz coś ciekawego, albo kręcisz z ręki. Ja czasami z wyprawy z nad wody, z 3 godzin materiału uzyskuje tylko około kilku minut, które nadają się do publikacji. Najważniejszą i podstawową rzeczą to jest wybranie dobrej miejscówki. Smile Ustawienie kamery itd. to już jest kwestia indywidualna. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
I jak nurkujesz z kamerka potem się wynurzasz, zmieniasz miejsce, kolejny nurek to nie wariuje Tobie zamoczony ekran?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zdmuchuje krople z ekranu i działa poprawnie. Wink Nie mam z tym problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
To chyba za słabo dmuchałem Wink bo tego też się próbowałem łapać i nie zawsze dawało efekt. Generalnie trzeba być mocno zdyscyplinowanym i pamiętać o wielu czynnościach, to nie dla mnie i tu nie chodzi o ogarnianie kamery przez wiele godzin bo ona jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Wolał bym kamerkę którą obsługuję bezstresowo przyciskami. Po za tym u nas panowała temperatura w zakresie 35 stopni i więcej i nie wiem czy to było powodem ale średnio kilka razy dziennie kamera zawieszała mi się bez konkretnego w moim odczuciu powodu, łącznie z tym, że kilka razy ekran zasypał się przypadkowymi, kolorowymi pikselami. Mam też dwa filmy, które w pewnym momencie są urwane, niby film dalej trwa ale widać na nim zatrzymaną przypadkową klatkę. Być może przy kręceniu filmów takich jak Twoje, które oczywiście są przepiękne masz na to więcej czasu i możesz poświęcić więcej uwagi. Ja na takim wyjeździe jestem w danym miejscu raz i już do niego nie wrócę, więc jak po kręceniu filmu nagle go odtwarzam i widzę, że to nie wyszło to krew się burzy. Jak dla mnie kamerka nie jest tak uniwersalna i niezawodna jak mi się wydawało przed wyjazdem jak ją kupowałem.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Przy kręceniu podwodnym trzeba być bardzo cierpliwym. Ja właśnie tej cierpliwości nauczyłem się przez te lata i właśnie o tym pisałem. Cierpliwości plus orientacja w terenie do w miarę dobrych ujęć. Wink 
Obsługa kamery to drugorzędna sprawa, bo jest prosta jak obsługa cepa. Smile
Wiem, że sporo problemów z go pro było, ponieważ były dobierane zbyt wolne karty. Z ciekawości zapytam na jakich kartach pracowaliście?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
SANDISK 64GB microSDXC Ultra 100MB/s A1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości