• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Muszki owocówki

#1
Witam, mam takie troche głupie pytanie. Czy muszki owocowe można jeszcze jakoś ''zgarnąć' czy już za zimno dla nich ? Pytam bo pomyślałem zrobić hodowle (słoik, owoc itd) tylko nie wiem czy się nie spóźniłem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
za rok. Chociaż w domu można spróbować jeszcze je odbudzić :-) słoiczek ze zmiksowanymi jabłkami (gruszki lepsze), dodawałem trochę drożdży i płatków owsianych garść.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A gdzie one zimują ? Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gdzieś muszki muszą! z powietrza się nie biorą ;-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Muszki zimują chyba w kwiatkach (w ziemi kwiatowej). U mnie się przebudziły i mam ich trochę w kuchni, chociaż nie wykorzystuję akwarystycznie Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-11-2013, 21:41 PM)Martinezio napisał(a): Muszki zimują chyba w kwiatkach (w ziemi kwiatowej).
Te to są szkodniki roślin- ziemiórki.

Muszki owocówki teraz najlepiej kupić w pierwszym lepszym sklepie terrarystycznym.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo możliwe, ale zwykłe owocówki chyba też zimują w ziemi. No bo gdzie indziej? Ew. w kompostownikach, itp. miejscach.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
hej, dokladnie w kazdym sklepie terrarystycznym. Opisy hodowli: http://drzewolazy.pl/drosophila-spp.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam, "bawiłem" się w nie swego czasu.... W domu na pewno jeszcze są ..spróbuj zostawić słoik z kawałkami jabłek na parapecie kuchni... Co do hodowli - to wystarczy że zauważysz kilka z nich w słoiku...przykryj słoik gazą i poczekaj kilka dni - już nie pamiętam dokładnie ile....Po tym czasie u mnie w słoiku było czarno od muszek a hałas ich bzyczenia był taki , że nie dało się trzymać tego słoika w domu..Smile Jest tylko jeden szkopuł....skarmianie nimi. Przy pierwszej próbie miałem w domu małe "muchowisko" ... żona nie była zadowolona. Póżniej "odkryłem" sposób z drugim słoikiem i zaciemnieniem pierwszego (muszki przechodzą do słoika oświetlonego) Następnie wlewałem tam trochę wody , energicznie potrząsałem słoikiem i siup do akwa...Czerwonogłówki i smuklenie były zachwycone..Smile W sklepie można dostać "wersję" muszek nielotów ze zredukowanymi skrzydłami - Polecam Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
muszki się chyba obudziły-dzisiaj widziałem ok 5 sztuk. To dobry znak Big Grin Teraz pytanie ile trza tych muszek na start zamknąć w słoju żeby się rozmnażały i nie groziło kazirodztwo Big Grin
@galimedes, a dawałeś same jabłka czy zmieszane z wodą, drożdżami, bo wtedy chyba nie pleśnieje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości