Odpowiedz 
Muszki owocówki
21-11-2013, 15:45 PM
Muszki owocówki
Witam, mam takie troche głupie pytanie. Czy muszki owocowe można jeszcze jakoś ''zgarnąć' czy już za zimno dla nich ? Pytam bo pomyślałem zrobić hodowle (słoik, owoc itd) tylko nie wiem czy się nie spóźniłem Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 20:35 PM
RE: Muszki owocówki
za rok. Chociaż w domu można spróbować jeszcze je odbudzić :-) słoiczek ze zmiksowanymi jabłkami (gruszki lepsze), dodawałem trochę drożdży i płatków owsianych garść.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
21-11-2013, 20:52 PM
A gdzie one zimują ? Tongue
21-11-2013, 21:08 PM
Gdzieś muszki muszą! z powietrza się nie biorą ;-)

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
21-11-2013, 21:41 PM
Muszki zimują chyba w kwiatkach (w ziemi kwiatowej). U mnie się przebudziły i mam ich trochę w kuchni, chociaż nie wykorzystuję akwarystycznie Wink

Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
21-11-2013, 21:50 PM
(21-11-2013 21:41 PM)Martinezio napisał(a):  Muszki zimują chyba w kwiatkach (w ziemi kwiatowej).
Te to są szkodniki roślin- ziemiórki.

Muszki owocówki teraz najlepiej kupić w pierwszym lepszym sklepie terrarystycznym.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
21-11-2013, 21:53 PM
Bardzo możliwe, ale zwykłe owocówki chyba też zimują w ziemi. No bo gdzie indziej? Ew. w kompostownikach, itp. miejscach.

Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
22-11-2013, 01:13 AM
hej, dokladnie w kazdym sklepie terrarystycznym. Opisy hodowli: http://drzewolazy.pl/drosophila-spp.html
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-11-2013, 14:13 PM
Witam, "bawiłem" się w nie swego czasu.... W domu na pewno jeszcze są ..spróbuj zostawić słoik z kawałkami jabłek na parapecie kuchni... Co do hodowli - to wystarczy że zauważysz kilka z nich w słoiku...przykryj słoik gazą i poczekaj kilka dni - już nie pamiętam dokładnie ile....Po tym czasie u mnie w słoiku było czarno od muszek a hałas ich bzyczenia był taki , że nie dało się trzymać tego słoika w domu..Smile Jest tylko jeden szkopuł....skarmianie nimi. Przy pierwszej próbie miałem w domu małe "muchowisko" ... żona nie była zadowolona. Póżniej "odkryłem" sposób z drugim słoikiem i zaciemnieniem pierwszego (muszki przechodzą do słoika oświetlonego) Następnie wlewałem tam trochę wody , energicznie potrząsałem słoikiem i siup do akwa...Czerwonogłówki i smuklenie były zachwycone..Smile W sklepie można dostać "wersję" muszek nielotów ze zredukowanymi skrzydłami - Polecam Smile

Pozdrawiam!

Satanoperca lilith ,S. acuticeps ,S.jurupari (Peru),S. sp. leucosticta, S. sp.mapiritensis,,S.pappaterra, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis,P. phoenicurus
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-11-2013, 12:01 PM
muszki się chyba obudziły-dzisiaj widziałem ok 5 sztuk. To dobry znak Big Grin Teraz pytanie ile trza tych muszek na start zamknąć w słoju żeby się rozmnażały i nie groziło kazirodztwo Big Grin
@galimedes, a dawałeś same jabłka czy zmieszane z wodą, drożdżami, bo wtedy chyba nie pleśnieje.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe