• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki to ziemiojad?

#21
Wielkie dzięki za szybką odpowiedz. kupiłem ich 10 szt i rosną dość zróżnicowanie. Czy dobrze robię karmiąc takie maluchy ochotką, spiruliną no i pokarmem dla dyskowców?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Popieram Wnorusa, ale biorąc pod uwagę, że Tapajosów na rynku jest już dość sporo, to mogą być te ryby. Za jakieś 3-4 miesiące będzesz mógł byc pewien.

Co do pokarmu - o ochotce było już ty nie raz, dla ziemiojadów (i innych pielęgnic) to jest niezbyt dobry pokarm. Spirulina jak najbardziej ok, jeżeli w tym pokarmie dla dyskowców nie ma serca - też ok. Artemia, wodzień, komar, drobne skorupiaki - to również dobry pokarm dla tych ryb. O Shrimp-Mix nie wspomnę Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
I takie jeszcze jedno pytanie, jakie ryby byście polecili do tych ziemiojadów ( zakładam optymistycznie że bedzią to tapajosy)? Jakieś które by zajeły wyższą partię akwarium.
Jężeli chodzi o pokarm to podawałem mrożone mielone na drobno krewetki i nie bardzo chciały je jeść Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jakieś duże bystrzyki (np. Pereza).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Mi te maluchy przypominają młode, zestresowane Acarichthys heckeli ;-) Ale poczekajmy aż podrosną ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości