• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lamprologus ocellatus F1

#1
Moje małe pociechySmile


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Uwielbiam te ryby, dla mnie to symbol muszlowca. Zobaczyć ich tarło - bezcenne. W TM w nr1 są zdjęcia z ich tarła. Fantastyczna ryba.

P.S. Woda coś mętna... zbiornik nowy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak nowy zbiornik do tego piasek pyl wiec troche metna. Ale ryby tak mi sie podobaja ze chyba zrobie duza tange. Mam 2 samce i 3 samice. Jeste ciekaw ile bede czekal na rozrodSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak coś, to mam jeszcze troche muszli jak chcesz, bo widzę, że nie masz ich dużo.

ŁAdne ryby, mnie urzekła "Gold"
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No to bedzie wiecej muszli Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ryby i tak nadmiar muszli zakopią - przynajmniej u mnie tak robiły Smile i zostawiały sobie tylko po jednej muszelce na głowę. I tu uwaga (!), trzeba liczyć ryby, bo samiec potrafi zakopać muszlę z innym muszlowcem w środku żywcem. Ja niestety skapnąłem się za późno. Też zaczynałem od takich maluszków - dużo świetnych obserwacji przed Tobą Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No juz dzisiaj rano przez pol godziny mialem wiecej do ogladania niz w duzym akwa przez wiele godzin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Samiec dominujący jeżeli zawładnie całym akwarium potrafi zakopać wszystkie puste muszle żeby żaden inny samiec nie osiedlił się na zajętym przez niego terenie. Tak jak pisze Adam potrafi zakopać także inną rybę łącznie z muszlą ale zazwyczaj samice jeśli im się to przytrafi są w stanie same się odkopać. Te ryby zasiedlają piaszczyste przestrzenie o dość małym zagęszczeniu muszli i starają się zapobiegać osiedlaniu innych samców w najbliższym otoczeniu przyjmując właśnie taką strategię.
Gdyby ktoś był zainteresowany mam także dużo dużo wolnych muszli - muszlowcowym szaleńcom chętnie sprezentuję Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
He ja wlasnie kupilem od Pley.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Poszło 25sztuk muszli do lukhila Smile Mam nadzieje, że się przydadzą.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości