• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 litrów

#11
ZZ, jeśli dobrze pamiętam to dno w 300l to 120x50, więc miejsca na 5 samców ramirez się znajdzie. Wink Zwłaszcza, że zawsze będzie można zredukować o te sztuki, które sobie miejsca znaleźć nie mogą.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Oczywiście że o takich wymiarach mówie. Miałem dzikie ramirezy w akwarium 120x40, dwie pary właśnie podzieliły sobie akwarium na pół, a reszta miała trochę przerąbane. Miałem ich 6szt. To takie moje przemyślenia, bo ja ostatnio tak to widze, mniejsze ryby, większe akwarium. A to że małe ryby, to nie znaczy że ma być ich dużo Smile Podaje taką wersje, może ktoś się skusi Tongue
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Powiem tak jak pisałem, ryb mam szukać.
Myślę nad 2+2 Ramek, bo wiem jak się ryba zachowuje, też jak wiadomo miałem dzikusy. Neona czerwonego 20 i po 8-10 kirysków i otosków.
Dlaczego mam wybrać albo kiryski albo otoski?

Serio, robie taki baniak. To nie żart i troche zgłupiałem, nie wiedząc jak to ugryźć. Ale pomogliście.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Neonów daj te 40 sztuk bo będziesz miał pusto- 120cm trochę jest już na długości do pływania Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ma być pusto...
Ale czemu kiryski z otoskami nie mogą być razem? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ta, dobry pomysł mało neona, z małym ruchem wody, pusto, ja uważam, że to będzie się świetnie prezentować Smile będzie to wyglądać tak naturalnie, przynajmniej mi się tak wydaje :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Killi mogą być razem. Tylko ja bym wolał wizualnie, jedno większe stadko, albo jednych albo drugich.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zawsze fajniej wygląda jedna większa ławica niż dwie mniejsze. Otosy są super, olej kiryski ;-)
Jesteś na sto procent pewien ramirezek? jest tyle fajnych pielęgniczek - dlaczego akurat te?

Przy tym dnie to spokojnie możesz dać 2 pary różnych gatunków albo harem 2+4 a nawet 5
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Mnie też się nie widzi jakoś te Kiryski z Otoskami. Pigmejków bys nakupił i by fajnie było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jestem pewien Ramek, bo są traktowane jak rybki dla mas, a mają swoje wymagania i bazalt z kranówką nie są optimum, chociaż ktoś tak twierdzi Wink
Jest to na tyle spory baniak, że i kiryski się pogodzi i otoski, tym bardziej, że miniziemków będzie 2+2. W poniedziałek zaczynam powoli. Będzue relacja Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości