• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Spirulina dla mięsożerców i pokarm roślinny

#11
(11-11-2013, 09:45 AM)novi napisał(a):
(11-11-2013, 00:48 AM)Martinezio napisał(a): Jestem tego samego zdania. Każde zwierzę żre roślinność. Głównie jako balast. Nawet pies - typowy przecież mięsożerca - czasami wtranżala trawę. Kot tak samo Wink Poza balastem - bardzo możliwe, że potrafią asymilować jakieś tam witaminki z tych roślin.
Jak rybie żarcie nie odpowiada, to po spróbowaniu wypluje.
po pierwsze to pies "czasami wtranżala trawę" tylko i wyłącznie dla oczyszczenia żołądka, i po "robocie" tą trawę zwraca-normalny objaw. Jadłospis zależy dużo od flory bakteryjnej w układzie trawiennym, bo to ona głównie "przerabia". /podobno dorosły ludź ma do 4kg "takiej flory"/.
Myślę, że spirulina na pewno nie zaszkodzi mięsożercom-zwłaszcza, że przecież zjadają swoje ofiary razem z wnętrznościami.

Novi: ale ja nigdzie nie pisałem, że trawi tę trawę Wink Pisałem, że żre jako balast. Mój pies często wcina i nie widzę, żeby wymiotował przy każdym razie, więc na bank coś tam przechodzi głębiej i wychodzi drugą stroną. Pokarmy z zawartością celulozy nie są trawione, jak słusznie opisał Łukasz. Natomiast rozdrobnione i przemielone stanowią wypełniacz do wiązania gówienek.
Podobnie działanie ma spirulina, chociaż ze względu na inną budowę ścian komórkowych (co też opisał Ruki) jest trawiona i wykorzystywana przez mięsożerców w większym stopniu jako składnik odżywczy i źródło witamin.

Dlatego uważam, że shrimp-mixy z warzywami (najlepiej częściowo przetworzonymi) są mimo wszystko cennym składnikiem diety każdej ryby, nie tylko wszystkożernej.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
znaczy dziwnego masz psa, albo nie obserwujesz dokładnie.
Co do trawienia celulozy-to długość przewodu pokarmowego ma podstawowe znaczenie- u psa krótki- a u krowy/czy innych roślinożerców tzw drugi żoładek
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ehh... Ty jak zwykle czytasz wybiórczo Wink NIGDZIE NIE PISAŁEM, ŻE MÓJ PIES TRAWI TRAWĘ Tongue Przeczytaj proszę dokładnie co napisałem Tongue
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A co z podawaniem mojej artemi rybkom oprócz trawienia u piesków i krówek ? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Śmiało. To dobry pokarm dla większości mięso- i wszystkożerców.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(11-11-2013, 22:16 PM)Seledynka napisał(a): A co z podawaniem mojej artemi rybkom oprócz trawienia u piesków i krówek ? Wink
Dla ryb większych niż 7-8 cm nie ma sensu hodować artemii, chyba że postawisz na hodowlę długoterminową i będziesz hodować postać dorosłą. Jednak dla Twojej obsady to będą to raczej krakersy niż jakiś mocniejszy wkład w dietę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Na razie rybki mają około 5 cm to jeszcze jest sens chyba Smile moge hodować ile się da a co kryje się pod pojęciem długoterminowa i postać dorosła? Ja chciałabym jak najdłużej mieć pewne źródło tylko u mnie jak testowo jajeczka wykluły się w butelce po żywcu to były tyci tyci malutkie i stanęły w miejscu z wielkością ,małym to wystarcza na razie nie wiem jak z karmieniem większych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
O hodowli artemii jest chyba kilka wątków na forum. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Tak odgrzeję "kotleta" może komuś się przyda gdzie szukać dobrej spiruliny o dużej zaw. spiruliny - w aptece np spirulina pacific, którą własnie zakupiłem, bo stara sie skończyła.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
O! Dzięki! Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości