• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis parilus - chwalę się ;-)

#1
Witam,

Bez specjalnych zabiegów udało mi się doprowadzić do tarła:

Żywy wodzień robi swoje ;-)


Niedługo będą dostępne młodziaki na sprzedaż ;-)


Załączone pliki Miniatury
       
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gratki Arturze! Powiedz coś więcej- akwarium, parametry, dobrała się parka w końcu? Moje nie dały rady w sierpniowe upały. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak ja kocham te ryby...

Gratuluje młodych !
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gratuluję Artur Nanochromisy są przepiękne - dziś ogladałem u Rukiego trnsvestitusy i wyglądały cudownie.
Pokażesz tatusia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję Panowie za miłe słowa ;-) Co do wody to "zwykła" kranówka, bez specjalnych zabiegów, pH 6-6-5, TwO 1-14, TwW8-11. One wiem, ze podchodziły już do tarła wcześniej, bo widziałem ikrę wielokrotnie, ale miały za współtowarzyszy sumy więc się sumy stołowały...IMo czynnikiem decydującym było intensywne karmienie ich wodzieniem. Przed przyjazdem ryb z Brazylii kupiłem 1kg wodzienia i karmiłem nim ryby. One miały już go chyba dość, bo nie zjadały wszystkiego, ale swoje zrobił co widać powyżej na foto ;-)

Co do samca to jest bardziej zdystansowany i trzyma się nieco na uboczu. Akwarium ma wymiar 50x50x30h, korzenie, kokos i cegły dziurawki stanowią "umeblowanie" zbiornika.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Arsik, jak się malce mają?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Maluchy już wciągają żywego wodzienia ;-) Niby taka mała ryba, a radzi sobie ;-) I z tego co widzę, to rodzice nie odpuszczają i wystawione pokładełko może świadczyć, że znowu się coś zbliża ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, Artur jak tak dalej pójdzie to nie będziesz importerem tylko hodowcą..Smile Ale muszę przyznać , że masz do tego "dryg". Parka młodych Geophagus sp. trących się w akwarium z 20 innymi osobnikami zrobiła na mnie wrażenie... A ja muszę ta[/align]k długo czekać zamin coś się rozmnoży... Chociaż ostatnio nie mogę narzekać..Smile

Pozdrawiam!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-11-2013, 12:02 PM)galimedes napisał(a): Witam, Artur jak tak dalej pójdzie to nie będziesz importerem tylko hodowcą..Smile Ale muszę przyznać , że masz do tego "dryg". Parka młodych Geophagus sp. trących się w akwarium z 20 innymi osobnikami zrobiła na mnie wrażenie... A ja muszę ta[/align]k długo czekać zamin coś się rozmnoży... Chociaż ostatnio nie mogę narzekać..Smile

Pozdrawiam!!

Dziękuję Marcinie za miłe słowa ;-) I oczywiście zapraszam ponownie w odwiedziny ;-)
Ja tam lubię słuchac jak opowiadasz i fascynujesz się np. Retroculus ;-)
Z tych Geophagus, a dokładnie G. neambi niestety w takim zagęszczeniu to nic nie zostało, ale widać, że ryby nie odpuszczają i powinny być nowe tarła ;-) ;-)
A jak tam Twoje Satanoperca?

I specjalnie dla Rukiego ;-) Samczyk i jego dzieci ;-)


Załączone pliki Miniatury
       
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Hehe, a właśnie napisałem Ci na PW prośbę o fotki. Fajnie, że tak rosną. Smile Samca chyba podtuczyłeś troszkę, bo aż mu guz tłuszczowy urósł?!? Smile
Ciekawa sprawa jest z płetwami piersiowymi- u pokolenia wyjściowego wyglądają na zredukowane(albo uszkodzone), a u młodzików jak widać mają się dobrze. Ciekawe czym to jest spowodowane?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości