• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [180l][Ameryka Południowa] Kratkowo ;)

#11
A nie dokładasz nic w toń?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nic, aczkolwiek napisałem teraz na GSA o kilka sztuk Limnobium. Jak dam mocniejsze światło, to nic nie będzie mi przeszkadzało w powtórzeniu swojego byłego, ulubionego akwa:
[Obrazek: imgp2605.th.jpg]
Jedna z niewielu aranżacji* którą uważam za 100% udanąSmile

*nie lubię używać tego słowa w odniesieniu do typowo pielęgnicowych akwariówRolleyes
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Te korzenia Limnobium wyglądają jak liany zwisające z drzew.Zupełnie inaczej to wygląda niż przy Pistiach Shy
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wolę Limnobium bo nie robią tyle bałaganu, no i są moim zdaniem dużo łatwiejsze w uprawie. Smile (łatwiej osiągnąć takie korzeniska).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jak gdzieś dostanę, to będę musiał z nimi spróbować.Pistie rosną u mnie jak chwasty to może i Limnobium.Ostatnio musiałem wyciągnąć wszystkie rośliny pływające, bo gdzieś w Pistiach była Rzęsa wodna i pokryła prawie całą powirzchnię.Muszę przyznać, że specyficzny zapach rzęsy wywołał z pamięci wspomnienia rowów między polami, z czyściutką wodą pokrytą rzęsą, żaby, cierniki.To były piękne czasy Shy
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja w Tandze mam co chwilę całą taflę w kożuchu rzęsy :[ akwarium przez to jest zielone - przez światło przechodzące przez zielony kożuch. Najgorsze, że ciężko się tego pozbyć raz na zawsze.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Co jakiś czas trzeba będzie najzwyczajniej w świecie siatką do ryb powiosłować. Big Grin Ja mam trochę gorzej, bo po wyjęciu wszystkiego pływającego muszę płukać każdą Pistię po kolei.Syzyfowa praca Smile
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A silny ruch powierzchni wody Adam? Próbowałeś tego?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie, chociaż faktycznie może to być dobry pomysł Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(10-03-2011, 23:49 PM)piotrK napisał(a): A silny ruch powierzchni wody Adam? Próbowałeś tego?

Nawet przy silnym ruchu powierzchni wody pozostaną strefy spokojne, w których rzęsa będzie się spokojnie rozrastać.Z drugiej strony jej apetyt na azotany ma też i zalety dla parametrów zbiornika.Shy

Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości