• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Neoheterandria elegans

Ktoś je jeszcze trzyma, żeby można było zmieszać krew za jakiś czas?

   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chcem je!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To dwa/trzy miesiące, bo samice już kotne i mogą być Twoje Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Od ponad roku mam 1 samice. Dostałem razem z dwoma samcami które zginęły bez śladu. Raz udało mi się ściągnąć samca, ale ten również przepadł. Również jestem chętny na maluchy jak pojawi się jakiś przychówek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok, mogę się pozbyć kilku dorosłych sztuk, bo po pierwsze produkcja ruszyła, a po drugie najprawdopodobniej będę miał źródło, żeby kupić nową krew do przemieszania Smile.


   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Możliwe, że pod koniec lutego / początek marca będę jechał do łodzi na kilka dni. W drodze powrotnej mógłbym zajechać po kilka maluchów jeśli uda się zgrać termin i nie masz nic przeciwko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak będę w Zduńskiej Woli, a nie w Łodzi to nie ma sprawy Wink. Możliwe, że udałoby mi się Ci je wziąć do Łodzi nawet jak sie termin zgra.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Udało mi się zdobyć rybki na miejscu. Układ 2+3. Na razie trochę przestraszone, ale w dobrej kondycji Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Smile 
Witam wszystkich serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum a od 2 dni (na spółkę z synem) szczęśliwym posiadaczem 3 parek młodych DrobnotekRolleyes. Rybki sprowadzone na moje zamówienie przez właściciela lokalnego sklepu zoologicznego via giełda ponoć od jakiegoś polskiego hodowcy. Śliczne są chociaż bardzo, no właśnie... drobne.

Mam do kolegów pytanie. W akwa syna (56 l, ustabilizowany i gęsto zarośnięty, wgłębka, pistia, moczarka i co tam jeszcze chcesz) pływają z krewetkami RC oraz małym (9 szt) stadkiem borarek (głównie chyba brigitki i jedna merah). Wydaje się, że rybki doskonale się ze sobą dogaduję (od czasu do czasu jakaś Drobnotka nawet ławicuje razem z borarkami). Oprócz tego w akwa są jeszcze 2 otoski i 2 przylgi chinskie ale za dnia to się głównie chowają.

Czy obecność innych ryb (nawet tak drobnych i łagodnych jak borarki) może wpłynąć negatywnie na rozmnażanie Drobnotek? Ktoś chyba podnosił ten temat? Ile żyją drobnotki?

pozdrawiam
Grzegorz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Boraras będą w stanie zjadać narybek. Do tego to nie te parametry wody, one sa z kwasu, a Neoheterandie z twardszej wody.


U mnie produkcja ruszyła pełną parą Big Grin. Młodych jest pełno, obecnie, po przetrzebieniu ciut obsady, mam około 15 przecinaków myślę.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości