• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [063l] Birma

#21
Może to kwestia osobliwa dla każdej populacji, ale moje były zadziory. Rewiry obejmowały tylko na moment tarła. Jedyny błąd który popełniłem to posiadanie helen, które zajęły się ikrą za każdym razem. Ja na grube warstwie detrytusu nie raz widziałem drobne żyjątka, które nawet dorosłe sumatrzaki obierały sobie za zdobycz, także wydaje mi się, że wyżywienie młodych na syfie nie jest problemem. Dodatkowo Andrzej mając dużą pulę genetyczną umożliwia sobie co jakiś czas losowe odławianie samców i samic w celu rozmnożenia zapewniając maksymalnie różnorodną pulę genetyczną.

Ja jestem ciekawy efektu i kibicuję mu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Witam.

Ja niestety lub stery mam całkiem inny pogląd na ten temat. Jestem przeciwny kurzym farmom. Nie wiem jak to odbiora specjaliści ale wole mieć kawał dobrego biotopu i męczyć się z podmiankami niż trzymać ryby w szklance wody mimo tego ze jest dla nich wystarczająca. Proszę tego nie odebrać jako ignorancję wieloletnich doświadczeń hodowców z wielu krajów. Nie, po prostu ja inaczej to widze. Ja nie chce mieć ryb tylko po to by je widzieć i by akwa było ładnym wystrojem salonu. Zrobię wszystko by to był biotopowy zbiorniczek.

Wodę o pH 4,5 będę miał pod dostatkiem i będzie dostarczana na bierzaco w ilości 4 litów na godzinę. Na dłuższa skale w akwa powinno być pH w granicach 5 max 6. Z reszta parametrów powinno być tez ok. Jedyny problem który mam to przewodność, ale w najbliższym czasie mam zamiar go rozwiązać w tem sposób ze będę zbierał deszczowke do beczki a następnie przepuszczal ja przez RO, z którego wężem będzie doprowadzona do wbudowanej w akwa armatki torfowej.

Kwestia żywienia, hmmm z tego powodu zrezygnuje z części obsady, zapewne odpadna Rozbora klinowa i Piskorek. Klinowa bo zbyt zarloczna i zapewne będzie zagrożeniem dla narybku. Piskorek, jak Maciek zauważył konkurencja w dennej strefie. Po miesięcznej stabilizacji wprowadzenie tak jak to zrobił Maciek stadko krewetek, przez kolejne ok 2 lub 3 miesiące będzie to krewetkarium tak by ich populacja odpowiednio się rozrosła A jak wiadomo jaja krewetek SA jednym z podstawowych pokarmów w naturze. Kolejnym krokiem miało być wprowadzenie bezkręgowców do zbiornika, myślałem nad oczlikiem, tylko czy nie zaszkodzić on narybkowi ? Szukam takich stworzeń które na stałe zamieszkana w baniaku i będą kolejnym punktem w diecie. Do tego mikro, rozwielitki, wodzien itp.

Obsada lekko zmodyfikowana i myślę ze zamknie się : 12 Czekoladowcow, 20 Skrzeczykow karłowatych, 5 parach Betta coccina i 10 parach Parosphromenus tweediei. Polowalem na Betta persepona ale nigdzie go nie ma. Zastanawiał się jeszcze nad Boraras makulatus, ale chyba i z nich zrezygnuje. Mniej pyszczkow do wykarmienia i więcej pokarmu dla Paroskow.

To tak w skrocie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zestaw RIO600
   
-temperatura ok 18-20*C
-parametry jakieś są.. podmieniam wodę na RO i nie kwaszę.
-z roślin Vallisneria asiatica, zwartka Vendta i jakaś nadwódka
-pływa 8 Danio choprae i 5+1 Badis ruber

Zdjęcia poglądowe mieszkańców:
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Masz Badis Ruber w układzie 5 samców i 1 samica? Samce nie są agresywne w stosunku do siebie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jeszcze nie, tym bardziej że dominantem jest młody samiec który toleruje inne samce tak długo jak nie przegną z pewnością siebie (tylko jeden samiec na raz może mieć widoczne pasy na bladym ciele z czerwonym podkreśleniem pasa). Reszta jest brązowo-czerwona, a samica szara. Czasami się zastanawiam, czy może nie mam dwóch samic, ale do lata wiedzieć tego nie będę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Bardzo mi się podoba Wink
Nie myślałeś nad dosadzeniem roślin z prawej strony, aby zakryć filtr? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tam jest badisowy barłóg z liści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Mało liści jak na barłóg. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Za dużo liści -> za niskie pH i za dużo garbników. Niestety to nie Apisto że wrzucę worek liści i wszyscy szczęśliwi ;p.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości