• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nannacara anomala

#1
Witam! Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o wyżej wymienionej rybie. W necie jest mało info na jej temat. Chodzi mi o jej występowanie, wody w których żyje. Chciałbym abyście mi podpowiedzieli coś o biotopie w którym przebywa ta ryba. Podobno żyje w rzekach Aruka i Maronii, nie wiem ile w tym prawdy, z góry dzięki!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z tego co mi się udało doszukać to rybka występuję w okolicach Wenezueli czyli Ameryka Południowa. - biotop już masz.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A ja znowu znalazłem info że zamieszkuję wody Surinamu i Gujany, które z tych 3 typów jest najbardziej realne? A jeśli chodzi o Wenezuelę, to które rzeki zamieszkuję?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gujana to państewko obok Wenezueli Tongue Mam dokładnie te same informacje co Ty. Essequibo to jedyna rzeka znana mi z tych co tu patrze i w niej są również skalary, może tą drogą podążaj ? Smile
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Sama informacja, że ryba jest z SA to mało. W Ameryce Południowej jest kilka rodzajów biotopów: BW, CW, WW...
Jesli chodzi o Wenezuelę, to głównym biotopem jest tam BW z racji rzeki Orinoko. Aczkolwiek jest to górzysty kraj, wiec drugim najczęstszym biotopem jest CW.

N. anomala to gatunek endemiczny zamieszkujący wody północnej Gujany i Surinamu glownie, w rzekach klasyfikujacych sie do CW (pH 6-8, dobrze natlenione, dosc gęsto porośnięte zielenina). Może i Wenezuela się też łapie w zasięg występowania N. anomala, bo to w sumie rzut beretem Wink Aczkolwiek trzymałbym się biotopu CW.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(27-10-2013, 22:37 PM)piotrekk napisał(a): A ja znowu znalazłem info że zamieszkuję wody Surinamu i Gujany, które z tych 3 typów jest najbardziej realne? A jeśli chodzi o Wenezuelę, to które rzeki zamieszkuję?
Tu jest troche informaccji na jej temat. Ogolnie, ryba nie jest wymagajaca, ale bardzo agresywna w trakcie opieki nad ikra i mlodymi.

http://www.aquaticcommunity.com/cichlid/n-anomala.php
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam
Aby nie zakładać nowego tematu lekko odkopie ten Smile
Poszukuję zdjęć lub filmów miejsc w których występuje N. anomala, jako że po kilku latach przerwy planuję ją znowu hodować.
Poprzednio pływała w akwarium ogólnym w którym też się rozmnażała (lecz potomstwo było raczej szybko zjadane) teraz chcę zrobić akwarium biotopowe, więc każda pomoc będzie dla mnie niezmiernie cenna.

Pozdrawiam
Kuba
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dołączam się, planuję mieć te ryby, do dyspozycji mam 300l baniak, ile w takim baniaczku mógłbym mieć par? Ewentualnie jakie inne pielęgniczki żyją w tym samym środowisko co N. anomala. Do tej pory hodowałem tylko C. maronii i A. pulcher.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
http://www.agaankoy.com/category.php?cat=22
http://www.agaankoy.com/category.php?cat=60

Możecie być pewni, że N. anomala występuje w takich rzekach/strumieniach jak te w pierwszym linku Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-10-2013, 23:05 PM)Martinezio napisał(a): N. anomala to gatunek endemiczny zamieszkujący wody północnej Gujany i Surinamu glownie, w rzekach klasyfikujacych sie do CW (pH 6-8, dobrze natlenione, dosc gęsto porośnięte zielenina). Może i Wenezuela się też łapie w zasięg występowania N. anomala, bo to w sumie rzut beretem Wink Aczkolwiek trzymałbym się biotopu CW.
Z drugiej strony w linku powyżej jest BW z stąd pewnie też różnice w ph który występuje w wielu opisach 6-8 czyli rozrzut duży Smile Ma ktoś może jeszcze info o rzece Aruka? chodzi o parametry tej rzeki i jak się da to coś wiecej.
pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości