• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma ortegai

#1
Obserwowałem te ryby w sklepie przez jakieś 2-3 miesiące i w końcu nie wytrzymałem, musiałem je uratować. Wink

Samiec

[Obrazek: dsc02195jw.jpg]

[Obrazek: dsc02198z.jpg]

Zdjęcie samicy na razie wychodzi co najwyżej lekko nieostre (w większości przypadków bardzo nieostre) bo jak tylko zbliżam się do akwa z aparatem, daje nura w krzaki i korzenie:

[Obrazek: dsc02197oa.jpg]
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gdzie je obserwowałeś, że tak spytam Smile
Widać ze tyfus podobny jak na barlowi Rukiego.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wiem, że te ciapki to wada, ale ja bym nie dał rady patrzeć na nie 2 miesiące w sklepie. Kupiłbym od razu Tongue

Wczoraj nawet subtelnie chciałem spytać Rukiego, czy nie sprzeda swojego Barlowi, jest piękny!

Za ile kupiłeś ?

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak jak już pisałem na Apisto, gdybym nie przeczytał identyfikacji Mike na f.a.c to bym nie uwierzył, że są to Papagei. Smile Mam nadzieję, że u Ciebie się wybarwią tak jak powinny.
Z tego co wiem, jesteś pierwszym, który ma 100% parkę tego gatunku w Polsce. Zawsze to były jakieś mixy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(22-08-2011, 10:22 AM)qbsztyk1 napisał(a): Gdzie je obserwowałeś, że tak spytam Smile
W Amusteli.

Pley napisał(a):Wiem, że te ciapki to wada, ale ja bym nie dał rady patrzeć na nie 2 miesiące w sklepie. Kupiłbym od razu
Co do ciapek to Mike nie pisał, że to wada tylko syndrom charakterystyczny dla ryb z północnego Peru. Ciekawe, że samica ich nie ma, co trochę mnie niepokoi.
Też bym kupił gdybym miał miejsce. Jak padł samiec ramirezi to samice wylądowały w akwa mojej córki, zagęściłem korzenie i rośliny w baniaku, żeby się za bardzo nie gryzły z agasizzii no i są.

Pley napisał(a):Za ile kupiłeś ?
70 zł za parę.

Pley napisał(a):Z tego co wiem, jesteś pierwszym, który ma 100% parkę tego gatunku w Polsce.
Mam nadzieję, że to para i do tego kompatybilna bo jak nie to wg Mike'a są duże szanse, że samiec wykończy samicę. Na razie nie widzę między nimi żadnej agresji. Samica jest trochę wychudzona, ale powinno się udać ją odkarmić.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ciapki to nie tylko Peru, wszystkie Apisto z odłowu je mogą złapać. Ale peruwiańskie łapią je na zawołanie. :/
Futruj samicę artemią to się szybko odbuduje.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-08-2011, 11:42 AM)Ruki napisał(a): Futruj samicę artemią to się szybko odbuduje.
Wczoraj dostały artemię to ganiała ją najzapamiętalej ze wszystkich. Natomiast samiec jest wybredny - łapał i wypluwał, gonił następną i to samo. Dziś będzie szklarka, zobaczymy czy mu przypasuje.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piękne rybki a ta ospa chyba dodaję tylko charakterku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości