• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Afryka - Szczupieńczyk karłowaty - Epiplatys annulatus

#11
Ruki tam była nędza a w tym sklepiku ?

http://www.aquariaveldhuis.nl/index.php?...0cichliden
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zajobali mi fotę A. sp. "Breitbinden" bez pytania. Big Grin
Wybór znacznie lepszy, są jeszcze Congochromis sabinae, Pelvicachromis roloffi i subocellatus.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mam pewien dylemat. Szykując to akawa dla Szczupieńczyków, w moim domu doszło do małego spięcia Smile Bunt na pokładzie Smile Żona i córka zarzuciły mi ze myślę tylko o sobie. Córka wręcz zażądała akwa w swoim pokoju. I tu jest kilka kwestii do omówienia. Jaki wiek jest odpowiedni do zaczęcia "edukacji akwarystycznej" naszych pociech. Jak stopniować obowiązki i zwiększać odpowiedzialność za powierzone środowisko wodne. Jak to zrobić by nie był to tylko słomiany zapał, by nie zniechęciła się po jakimś czasie. Córka ma 7 lat, karmi "moje" rybki z niesamowita troskliwością, dużo czasu spędza na obserwacji rybek. W niedziele podczas cotygodniowych podmianek i czyszczenia akwa nie odstępuje mnie na krok. Nadała rybkom imiona . Jednak mam sporo obaw, wiadomo nie pozostawię jej samej z tym akwa. Ale zawsze jest ale ......


Teraz kwestia natury technicznej, jedyne miejsce w którym mógłbym urzadzić akwa jest półka 80x 40. Nadaje się, tyle ze w niej nie zmieści się te akwa o wym 120x30x30, jedyne które by weszło (i które mam) to gotowiec 60x30x30. Tylko czy do tak małego akwa pakować 10 Szczupieńczyków.

Doradzicie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
To są malutkie rybki. 10 sztuk spokojnie da radę w 54 litrach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
No nic, będę musiał postawić córce to akwa z Szczupienczykami, Ruki teraz powiedz mi czy jest sens pchać do tak małego akwa Barwniaki. Ja jakoś tego nie widzę ale lepiej by się na ten temat wypowiedział spec od Afryki.

Możesz ? Proszę
.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Możesz zawsze spróbować z N. transvestitus, ja trafiłem na parkę która spokojnie sobie żyła w akwarium o dnie 55x35.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wiec pozaplanowe akwa dla córeczki w pierwszym etapie budowy Smile

Tylko się nie śmiać hehehehehe. Wiem, wiem, korzenia mniejszego nie miałem (jeden mniej do Azji Sad ), piachu i torfu nawaliłem jak wariat. Rurki od hydro extra zamaskowane, kable bosko schowane Smile

I ten stelaż z lampą ....... ehhh

Powstało coś z niczego Smile Wykorzystałem to co miałem pod ręką Smile I niedziela minęła Smile

Jeszcze coś pływającego z roślin dodam, troszkę liści i może coś tam wyjdzie.


Ruki będą Szczupienczyki ale czy ten torf z podłoża nie za bardzo zabarwił wodę jak dla nich ? I co z N. transvestitus, wejdą ???


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Cytat:Powstało coś z niczego Smile Wykorzystałem to co miałem pod ręką Smile I niedziela minęła Smile

Przecież takie projekty są najlepsze Smile Mi się podoba ta lampka Smile.

Korzeń wystający z wody można równiez obsadzić ciekawie zielskiem i będzie to dodatkowy walor estetyczny Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A czym można obsadzić korzeń nad woda ? I .......... jest coś ciekawszego od Piscji ?

Fakt Pley ........ uhahahahahaha. Z tej lampy jestem najbardziej zadowolony. Cała rodzinka padała ze śmiech hehehehehe


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Na przykład mchami, możesz przyczepić tillandsie, miniaturkową guzmanie, oplątać scindapsusem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości