• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Afryka - Szczupieńczyk karłowaty - Epiplatys annulatus

#1
Zbiornik 121 x 30 x 30 cm,
filtr: hamburg,
oświetlenie : Lampka led.


Obsada : Szczupieńczyk karłowaty Epiplatys annulatus, 10 szt.
Szczupieńczyk jest "myślą przewodnia" tego zbiornika.

Coś do niego ?

Jakie podłoże ?

Rośliny ?

Montując hamburga zostaje jakieś 100 x 30 x 30 cm zbiornika, podłoże, korzenie, liście, zostaje jakieś 20 mm słupa wody.

Zbiornik, gąbka, pleksa, lampka są, zostaje mi dokupić grzałkę i pompkę do hamburga.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(20-10-2013, 14:10 PM)andrzej10252 napisał(a): Zbiornik 1210 x 300 x 300 mm,
filtr: hamburg,
oświetlenie : Lampka led.


Obsada : Szczupieńczyk karłowaty Epiplatys annulatus, 10 szt.
Szczupieńczyk jest "myślą przewodnia" tego zbiornika.

Coś do niego ?

Jakie podłoże ?

Rośliny ?

Montując hamburga zostaje jakieś 1000 x 300 x 300 mm zbiornika, podłoże, korzenie, liście, zostaje jakieś 200 mm słupa wody.

Zbiornik, gąbka, pleksa, lampka są, zostaje mi dokupić grzałkę i pompkę do hamburga.
Witam.
Lepiej się te wymiary czyta w cmSmile
A co do tych ryb polecam jakieś niewielkie barwniaki. Ale w tym to Łukasz Ruki pomożeWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jako podłoże może być piasek. Roślinki to np anubiasy i mikrozoria, które przyczepisz do korzeni. A jako towarzystwo to może jakieś proporczykowce: Aphyosemion striatum lub Aphyosemion gabunense
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ruki zaproponował Congochromis transvestitus lub Congochromis dimidiatus. Tyle ze nie wiem w jakim ustawieniu, oba gatunki czy tylko jeden wybrać.

A to ja dostałem zjebkę ze na fejsie siedzę a nie na forum Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(20-10-2013, 16:07 PM)Grehu napisał(a): Jako podłoże może być piasek. Roślinki to np anubiasy i mikrozoria, które przyczepisz do korzeni. A jako towarzystwo to może jakieś proporczykowce: Aphyosemion striatum lub Aphyosemion gabunense
Zgadzam się piasek jak najbardziej korzenie też i rośliny wyżej wymienione będą dobrze wyglądać. Ale ja bym nie dawał do nich proporczykowców wszystkie zajmują górną część akwaria, a to może do stresu mniejszego gatunkuSmile

(20-10-2013, 16:12 PM)andrzej10252 napisał(a): Ruki zaproponował Congochromis transvestitus lub Congochromis dimidiatus. Tyle ze nie wiem w jakim ustawieniu, oba gatunki czy tylko jeden wybrać.

A to ja dostałem zjebkę ze na fejsie siedzę a nie na forum Smile

Myślę że Łukaszowi chodziło o jeden z tych gatunków. Wydaje mi się że układ 3+3 dał by radęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nom fakt, proporce są świetne ale w górnej warstwie powstałby tłok.

Oba gatunki Congochromis są sporo większe od Szczupienczyka Nie sprzątną ich ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(20-10-2013, 16:42 PM)andrzej10252 napisał(a): Nom fakt, proporce są świetne ale w górnej warstwie powstałby tłok.

Oba gatunki Congochromis są sporo większe od Szczupienczyka Nie sprzątną ich ?

Myślę że połączenie z barwniakami tych gatunków który byś nie wybrał będzie ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z moich obserwacji wynika, że proporczykowce pływają praktycznie po całym akwarium, a głównie wśród roślin. Przy powierzchni także lubią się na moment zatrzymać, ale całego czasu tam nie spędzają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gdy będą same jest szansa, że w gąszczu coś z przychówku się uchowa. Z bawniakami tak samo. Przy proporczykowcach szanse mizerne....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-10-2013, 16:12 PM)andrzej10252 napisał(a): Ruki zaproponował Congochromis transvestitus lub Congochromis dimidiatus. Tyle ze nie wiem w jakim ustawieniu, oba gatunki czy tylko jeden wybrać.

A to ja dostałem zjebkę ze na fejsie siedzę a nie na forum Smile
Dlatego nie lubię pisać dłuższych wypowiedzi na FB. Wink
Nanochromis transvestitus oraz Congochromis dimidiatus. Haha
Ja bym na Twoim miejscu wybrał gatunek który bardziej Ci się spodoba, Congochromisy wymagają wyższej temperatury(26*C), transwestyty spokojnie sobie radzą w 24*C. Na taki baniak grupka młodych, z których zostaw parę która się dobierze. Jeśli nie masz takiej możliwości to spróbuj z parą ryb o podobnych rozmiarach.
Co do połączenia ze szczupieńczykami- dorosłym nic nie zrobią, młode pewnie zjedzą. Wink Jednak ani jeden ani drugi gatunek barwniaka nie zapuszcza się zbyt często pod powierzchnię i zapewniająca odpowiednią ilość zielska dochowasz się małych szczupieńczyków.
Proporcami się nawet nie przejmuj, u mnie młode radziły sobie z Pelvicachromis humilis i hordami wygłodniałych świecików.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości