• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje nowe Malawi

#21
Ozim, nie denerwuj się, po prostu tych zbrojników jeszcze w Malawi nie ma, trzeba poczekać aż ktoś je tam bezmyślnie wpuści i będzie si Wink W rzekach AC już się zadomowiły, niestety.

Poczekaj z wystrojem aż będziesz miał docelowe tło, wtedy dopasujesz jakieś pojedyncze kamienie.

Jeżeli chodzi o rośliny to jednak mogłeś to zrobić trochę lepiej, Valisneria gigantea pasowała by o wieeeeele lepiej niż kryptokoryna !!! wtedy "wilk syty i owca cała" Wink chodzi o żonę oczywiście. Tak to zrobiłeś troszeczkę Malawi azjatyckie Tongue

Oczywiście to są takie sugestie a nie uwagi, każdy może mieć akwarium urządzone jak chce, tylko nie może liczyć na pochwały Smile

Zbiornik jest i tak "lekko" ciasny na te ryby. Jak już musi taki zostać to ja bym wybrał jeden gatunek w większej grupie + 1 samiec fryeri - jako porządkowy nadmiernego narybku.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(05-12-2013, 08:52 AM)junak-rider napisał(a):
(05-12-2013, 07:51 AM)Martinezio napisał(a):
(04-12-2013, 23:27 PM)maskotus napisał(a):
(04-12-2013, 20:17 PM)ozim87 napisał(a): ryby czuja sie dobrze
Taaa, zwłaszcza zbrojniki... Boisie

Eeee..... Krzysiu... Gdzie Ty w tym baniaku wypatrzyłeś zbrojnika? Wink
#9

Aaa.... Kuna no... Nie zauważyłem Big Grin Złote skubańce, a ja szukałem czarnuchów Tongue

Ja już nic nie powiem... Ehh...
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
[/quote]

A jqk wy byscie ulozyli kamienie ktore mam zeby wygladalo to badziej naturalnie
[/quote]

Oprócz tego co już napisałem że te oparte o szybę -do śmieci, to widziałbym tam 1 bardzo duzy głaz, 2 średnie i kilka małych kamieni załatwi sprawę dla tych ryb, jak chcesz młode to gdzieś jakieś usypisko lub kilka średnich w kupie. Wszystkie kamienie jednego typu. I tak jak już inni wspomnieli z roślin najlepsza valisneria i występuje w jeziorach w Afryce i która dobrze rośnie w wodach zasadowych. Ryby w takim zbiorniku poczują się jeszcze lepiej a warto bo ze stref przejściowych są bajeczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Co do obsady to chce zostawic aulonocary i protomelasy reszte dostanie moj kumpel, a z roslinami to zostaly mi takie i nawet ich nie przesadzalem. Czekam na tlo jak je wsadze to chce zostawic ze dwa, trzy kamienie i to wszystko.
A i sie nie denerwuje tylko irytuje bo powiem szczeze ze chce zrobic zbiornik jak najleszy dla tych ryb wiec wole sluchac rad a nie irytacji ludzi. Co do zbroinikow to robia swoja robote i jest ok. Powiem ze w paru duzych hodowlach widzialem trzymane ancintrusy w akwariach wlasnie po to zeby zrzeraly glony, a mnie na tylnej szybie bylo ich sporo i jak mialem simochromisy to nie byly potrzebne a tu sie przydaja bo moje malawii nie chce wcinac glonow tylko krewecie i inne smaczne dla nich pokarmy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jak chcesz zrobić jak najlepszy zbiornik to musisz brać poprawkę na to co jest, a nikt tutaj raczej nie udziela rad z własnej frustracji. Tak że jeszcze sporo pracy jest.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(05-12-2013, 10:59 AM)ozim87 napisał(a): Powiem ze w paru duzych hodowlach widzialem trzymane ancintrusy w akwariach wlasnie po to zeby zrzeraly glony
Piramidy w Egipcie też budowali niewolnicy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ale się czepiacie tych glonojadów, komu to przeszkadza?
Bez przesady bo zaraz będziemy się czepiać gałązek i liści wrzuconych do akwarium, czy aby na pewno takie same są w naturalnym biotopie Smile

Mnie te glonki nie przeszkadzają, to nie jezioro tylko akwarium, niech sobie pływają z pyskami.

Nie każdy musi mieć "perfekcyjny" biotop, za chwilę nikt nic nie pokaże w obawie o głupie komentarze.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tu nie chodzi o glupie komentarze tylko jestem ciekawy czy kazdy zwas ma takie idealne zbiorniki bo gwarantuje ze do kszdego mozna sie przyczepic i zjechac je pokolei moze powinnismy zalozyc nowy watek. Mi chodzi tylko o pomoc u bardziej doswiadczonych kolegow w Malawii a nie ziechanie mnie jsk ktos nie mial tego biotopu to niech sie nie odzywa, jak malem feste czy motaguensis albo tanganike to nie czepial sie nikt bo zbiirnik byl zrobiony spoko a teraz jak przEskoczylem na malawii ktore ostatni raz mialem 10lat lemu to pitrzeba troche pomocy a nie objezdzania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ozim, ja się nie znam na malawi i się nie odzywam na ten temat. Skomentowałem jedynie zbrojnika, który pochodzi z ameryki południowej, gdzie woda powinna być kwaśna i miękka. Czyli odwrotność malawi. Powinien mieć też korzenie do regulacji prawidłowej diety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ale różnica w wypowiedzi jest ogromna, prawda - maskotus Big Grin

Trzeba było tak koledze od razu napisać a nie ironicznie o niewolnikach, co nic tak na prawdę do tematu nie wniosło !!!
Jak się chce to można...
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości