• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje nowe Malawi

#11
(04-12-2013, 20:01 PM)w-2 napisał(a): Moim zdaniem cały wystrój do zmiany tzn kamienie i ich układy, zero naturalności i odwzorowania środowiska...no ale o gustach się nie gada podobno.

I bardzo mi sie to podoba, ze o gustach sie nie mówi!!! Mi sie podoba zbiornik ryby czuja sie dobrze, rosną , mnożą sie i parametry wody tez maja jak powinno być w Malawi a wystrój to moja sprawa. Aulonocary potrzebują pustych miejsc bez kamieni i mają takie bo kopia i szukają pokarmu tak jak to jest w opisach tego gatunku, a kamienie tez sa potrzebne wiec je mają, a nie mogę zrozumieć co ci sie nie podoba w tych otoczakach ?? mi sie podobają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Grunt że się tobie podoba, mnie nie musi, ale....kamienie oparte o szybę to po prostu płyty z ostrymi krawędziami wyglądającymi jak wycięte nożem z całości, każdy w innym kolorze i innego rodzaju do tego nie tworzą jakiejś naturalnej całości - w naturze tak nie ma. Otoczaki mi się właśnie podobają Wink zrób całe akwa w otoczakach a będzie bardzo przyzwoicie, z tyłu można usypać więcej z przodu pojedyncze. Z tych rad nie musisz korzystać, ale jak nie skorzystasz to myślę że nie będzie jednak czym się tutaj na forum pochwalić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Trochę abstrakcyjny masz ten wystrój nie próbowałeś inaczej tego zinterpretować. W jakiś bardziej prosty ale wyraźnej zaakcentowany aranż Kwadr

p.s czasem warto trochę poeksperymentować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(04-12-2013, 20:51 PM)w-2 napisał(a): Grunt że się tobie podoba, mnie nie musi, ale....kamienie oparte o szybę to po prostu płyty z ostrymi krawędziami wyglądającymi jak wycięte nożem z całości, każdy w innym kolorze i innego rodzaju do tego nie tworzą jakiejś naturalnej całości - w naturze tak nie ma. Otoczaki mi się właśnie podobają Wink zrób całe akwa w otoczakach a będzie bardzo przyzwoicie, z tyłu można usypać więcej z przodu pojedyncze. Z tych rad nie musisz korzystać, ale jak nie skorzystasz to myślę że nie będzie jednak czym się tutaj na forum pochwalić.

co do tych kamieni z tylu masz racje są słabe ale czekam na tylne tlo bo zamówiłem i jeszcze mi nie doszło, a zrobiłem je po to żeby samiczki miały gdzie uciekać. Wiec ja tylko dojedzie tylny moduł to będzie na pewno inaczej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Trochę się minęły chyba nasze posty. Masz ryby z typowo przejściowego biotopu. Wystarczyłoby więc użyć tła i 2-3 większych kamieni plus kilka mniejszych o strukturze bardziej owalnej niż te geometryczne figury.

p.s Confused tło raczej na początku instalujesz nie wiem jakie dokładnie ma być ,ale jeżeli mocowane na klej silikonowy to ci wyklucza użycie zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(04-12-2013, 21:08 PM)Rysiek napisał(a): Trochę się minęły chyba nasze posty. Masz ryby z typowo przejściowego biotopu. Wystarczyłoby więc użyć tła i 2-3 większych kamieni plus kilka mniejszych o strukturze bardziej owalnej niż te geometryczne figury.

p.s Confused tło raczej na początku instalujesz nie wiem jakie dokładnie ma być ,ale jeżeli mocowane na klej silikonowy to ci wyklucza użycie zbiornika.

A jqk wy byscie ulozyli kamienie ktore mam zeby wygladalo to badziej naturalnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(04-12-2013, 20:17 PM)ozim87 napisał(a): ryby czuja sie dobrze
Taaa, zwłaszcza zbrojniki... Boisie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(04-12-2013, 23:27 PM)maskotus napisał(a):
(04-12-2013, 20:17 PM)ozim87 napisał(a): ryby czuja sie dobrze
Taaa, zwłaszcza zbrojniki... Boisie

Eeee..... Krzysiu... Gdzie Ty w tym baniaku wypatrzyłeś zbrojnika? Wink
No aż takiego sadyzmu bym nie podejrzewał nawet u Ozima Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(05-12-2013, 07:51 AM)Martinezio napisał(a):
(04-12-2013, 23:27 PM)maskotus napisał(a):
(04-12-2013, 20:17 PM)ozim87 napisał(a): ryby czuja sie dobrze
Taaa, zwłaszcza zbrojniki... Boisie

Eeee..... Krzysiu... Gdzie Ty w tym baniaku wypatrzyłeś zbrojnika? Wink
#9
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dlaczego odrazu sadyzm?? Mam dwa zbrojniki ktore zostaly po mojej obsadzie CA znalazlem 2 skubance w kubke i zostaly najpierw z tanga ktora mialem i teraz tez je mam jakoch nie widac zeby im bylo zle zbiornik duzy wcinaja glony z tylnej szyby o co mi najbardziej chodzi l, rosna i maja ladne ubarwienie wiec o co chodzi ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości