• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje nowe Malawi

#1
Ostatnio sprzedałem moje Simochromisy i niestety z powodu pęknięcia mojego 720l. zona zakazała mi trzymanie takiego akwarium w bloku i została tylko jedna 375l Smile no ale co będę sie kłócił z ciężarną kobietą Smile i dlatego wczoraj kupiłem 20 szt mlodych po 5 z gatunku. Otopharynx lithobates, Scienochromis Iceberg, Aulonocata baenschi ,Protomelas red empress . rybcie mają ok 4-5cm . jak tylko będę miał chwile to cyknę fotki. A tak poza tym to wracam to Malawi po ponad 10latach przerwy z tym biotopem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dobrze że uthaka bo ciekawszeWink Ale moim zdaniem zbyt dużo gatunków i ryb upchałeś, ja bym dał max 3 gatunki, może być niewesoło jak dorosną w 375l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cze ozim,
Szkoda tej 720tki, ale dobrze, że w ogóle możesz mieć dalej akwa ;D Też poszedłbym ostatecznie w 3 gatunki. Sciaenochromis Iceberg to chyba po prostu S. fryeri, a Protomelas red empress to P. taeniolatus? Nie wymądrzam się tylko po prostu wolę nazwy łacińskie Wink
(18-10-2013, 11:25 AM)w-2 napisał(a): Dobrze że uthaka bo ciekawszeWink
Nie utaka, bo do tej grupy zaliczane są (tak nazywane przez tubylców) planktonożerne Copadichromis i im podobne (Nyassachromis, Mchenga etc.). Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
zaranie są 4 gatunki a jak dorosną zrobi sie selekcje i wtedy zostawię 2albo3 gatunki i będzie git tylko chce zobaczyć które bedą mi sie najbardziej podobać Smile zaczynam dopiero z malawi wiec juz nie pamiętam za bardzo jak te ryby sie zachowują wiec zobaczę 10lat temu nie było az tyle gatunków co teraz Smile kiedyś hodowałem auratusy, maingano, Aulonocara jacobfreibergi, red red, yellow i to by bylo na tyle a teraz to jest tak dużo gatunków z Malawi ze sam tego nie ogarniam a co najważniejsze mają piękne kolory.

(18-10-2013, 12:00 PM)piotrK napisał(a): Cze ozim,
Szkoda tej 720tki, ale dobrze, że w ogóle możesz mieć dalej akwa ;D Też poszedłbym ostatecznie w 3 gatunki. Sciaenochromis Iceberg to chyba po prostu S. fryeri, a Protomelas red empress to P. taeniolatus? Nie wymądrzam się tylko po prostu wolę nazwy łacińskie Wink
(18-10-2013, 11:25 AM)w-2 napisał(a): Dobrze że uthaka bo ciekawszeWink
Nie utaka, bo do tej grupy zaliczane są (tak nazywane przez tubylców) planktonożerne Copadichromis i im podobne (Nyassachromis, Mchenga etc.). Smile

zabardzo niewiem tych nazw bo w discuz zoo znajomy mi je łowił i namisał nazwy wiec moze sie pomylil ale spoko dzieki za powiedzenie co dokladnie to jest bo w ksiązce nie moglem ich znalezć


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja bym ujednolicił te kamerdole, najlepiej wyglądają w akwarium wszystkie z jednej parafii a już napewno bez tych opartych o tylniąWink S. fryeri iceberg przyglądałem się na żywo i samce są szałoweWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-10-2013, 17:19 PM)w-2 napisał(a): Ja bym ujednolicił te kamerdole, najlepiej wyglądają w akwarium wszystkie z jednej parafii a już napewno bez tych opartych o tylniąWink S. fryeri iceberg przyglądałem się na żywo i samce są szałoweWink

te oparte o szybe kamole beda usunięte bo zamówiłem na tylna szybe cale tło modułowe wiec bedzie spoko a co do tych na żwirze to na razie mi sie podobają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak poprzednik najlepiej wygladaja kamienie z jednego miotu Wink no i rosliny w malawi jakos do mnie nie przemawiaja w tanganice owszem ale w malawi to juz mniej biotopowo Wink ale to tylko moja skromna uwaga bo wiem ze wiele osob ma rosliny w malawi
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(18-10-2013, 21:33 PM)bartosz29 napisał(a): Jak poprzednik najlepiej wygladaja kamienie z jednego miotu Wink no i rosliny w malawi jakos do mnie nie przemawiaja w tanganice owszem ale w malawi to juz mniej biotopowo Wink ale to tylko moja skromna uwaga bo wiem ze wiele osob ma rosliny w malawi

Kamienie zostaną tylko te duże (otoczaki) a reszta wypada jak tylko dojedzie tylny moduł. a co do roślin to zostały mi po Tanganice wiec ich nie wyrzucałem przynajmniej będą miały gdzie sie chować młode :p

A i drugie takie pytanie jak można ustawić filtracje ( mam dwa kubły) jak będę miał tylny moduł (tło strukturalne standardowe) żeby wszystkie syfy wpadały do filtra i powietrze dawało na cale akwarium a nie tylko za tłem ( żeby ryby tam tez nie wpłynęły) macie jakieś rozwiązania tego ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Taka mała aktualizacja, ( wiem wiem roślin nie powinno być w malawi ale żona wywalczyła Smile ). Rybcie rosną i juz zaczynają sie wybarwiać nawet parę razy już nosiły aulonocary i protomelasy ( nawet teraz jedna samiczka protka nosi)


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moim zdaniem cały wystrój do zmiany tzn kamienie i ich układy, zero naturalności i odwzorowania środowiska...no ale o gustach się nie gada podobno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości