• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara owroewefi

Co za kolory! Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:

Novi w jakim one są wieku i jakiej wielkości ?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale one mają kolory jednak te moje geayi to mają mało kolorowe dwa oblicza ciemne zestresowane i żółte podczas tarła i opieki.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mają trochę ponad 3 lata (od Tata Kuby). Zrobiłem fotki nie ze względu na barwy (są nawet ładniejsze w dziennym a nie lampy oświetleniu) ale ze względu na ilość narybku - może to nie widać ale ich jest multum..
ps. dzisiaj wreszcie moje pszczółki wyleciały po pyłek - może wiosna wreszcie dotrze
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To są potomkowie moich ryb, ale nigdy takich kolorów nie miały. Pytałem także o rozmiar, bo u mnie one duże nie urosły.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kolory mają zmienne, a takie intensywne to przy tarle. A że prawie ciągle mają tarło ...
Co do wielkości to samiec ok.10-12 (z płetwą ogonową) a samica jakieś 8-9.
Nie wiem, ale może karma - własny mix plus larwy trutni pszczół - ale te skalary zjadają. Dodaję kobaltosan i trochę żelazo do wody (tylko nie wolno razem dodawać - czarny kompleks się tworzy i nic nie widać w akwa :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Para z maluszkami
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bystrzyki normalnie się tak wysoko trzymają, czy to kwestia tarła Gujanek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Odkąd kupiłem, ze dwa lata, cały czas w górnej połowie. Nawet gdy gujanki nie mają młodych. Chyba, że jest żarcie na dole - czasami zakopuję w piach mix mrożonkowy dla gujanek.
Dodałem ten filmik (słaba jakość, sory) dla pokazania jak rodzice (głównie samiec) wachlując ciałem i nabierając jednocześnie w pysk piach - przesiewa go dla młodych. A małe wiedzą o co chodzi i zlatują się w ten prąd wody i piachu szukając żarcia.

ps. zastanawia mnie głośność w tle tego filmu - w rzeczywistości akwa jest niesłyszalne prawie. pewnie to wina tzw automatyzacji - podbija dźwięk jak cicho jest
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Rzeczywiście. Nie zwróciłem uwagi na to wcześniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości