• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara owroewefi

Wszystkie 9 szt pływa u mnie od czasów "przecinka" w 140x50. Po ok. roku pojawiło się pierwsze potomstwo. Co ciekawe guiany dostały nagły bodziec zarówno do dobrania się w pary jak i zaczęcia kopania norek pod kamolami tuż po przemeblowaniu gratów w baniaku (a zdarza mi się to co 3-4 miesiące, więc nie było to pierwsze w ich życiu).
Wcześniej zdarzało im się pływać całą zgrają, teraz raczej skupiają się na bronieniu swoich ciepłych k*-dołków, których wykonanie naprawdę robi wrażenie. Dostały przy tym pięknych barw- wargi i dolne części przy skrzelach wybarwiły się na czarno, szczególnie widać to na dominującej parze.

Foto wymalowanej pary z młodymi (te piksele w tle to młode, szt. ~20. O dziwo ciągle nikt nikogo nie rusza). Niestety najbardziej atrakcyjna działka okazała się być przy tylnej szybie - trudniej je obserwować, jeszcze trudniej strzelić im fotkę.
   

Jedna z wielu norek- podkop do dna (podkładów pod kamieniami)
   


Uprzedzając pytania, neony nie są w ogóle zainteresowane przecinkami, gujany nawet ich nie ganiają. Jedyne potyczki jakie obserwuję to te pomiędzy parami. Zaskakująco mocno tolerują obecność kirysków panda- pozwalają im pływać nawet w "norkach".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie nie tolerują kirysów, w sensie takim, że kirys z 10 cm odległości to kirys już nie tolerowany, niezależnie od gatunku .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może dlatego, że u mnie to cała ta cała paczka gujan była wychowywana przy obecnej obsadzie od 5mm szkrabów (trochę się bałem czy ich neony nie zjedzą nawet)... Smile No i wyrosły takie grzeczne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wg mnie raczej o wielkość kirysków chodzi. Panda - maluchy i może gujanki "wiedzą" że tak małym kiryskom ich dzieci się do gęby nie zmieszczą :-)
U mnie gujanki od maluchów wraz z kiryskami tzw neonowymi ( do 5cm dł.) były razem i teraz jak młode mają to nic nie tolerują.
Co ciekawe to stado gujanek (4pary) są na ok.1m dł. akwa ( akwa ma 2,1m dł) w norkach, tak jakby razem. I co ciekawe dominująca para teraz wodzi młode chyba nie tylko swoje - wcześniej widziałem 3 pary miały młode, a teraz tylko ta dominująca (samiec największy) wodzi młode różnej wielkości.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
młode    
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W końcu się chwalisz tymi rybami, gratulacje. Zrób kiedyś jakieś foty dorosłych ryb, bardzo jestem ciekaw ich wyglądu.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
One b.powoli dorastają. Tak że fotki później.
Obecnie u mnie samce mają do 9-10cm. Co mogę zaobserwować u nich to prawie brak agresji wzajemnej, owszem pilnują swojego dołka z młodymi i odganiają inne gujanki - ale te dołki prawie się stykają. Inne ryby są bardziej odganiane niż gujanki. Mam trzy pary wodzące młode, przy tym, jedna para, dominująca wodzi młode różnej wielkości, nie wiem czy swoje czy bardziej z tego co widziałem swoje i zagarnięte.
Dodam, że nasze Guianacara owroewefi to są ciut inne niż te najładniejsze w sieci:

są one raczej typowe, jak te:
http://www.fishtanklab.com/site/dbview/2...-owroewefi
Ale patrząc na źródłowe, z natury te gujanko - to są one identyczne jak te:
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na tej stronie którą podałeś zdjęcie przedstawia Guianacara geayi Wink...
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-06-2019, 18:31 PM)Papja napisał(a): Na tej stronie którą podałeś zdjęcie przedstawia Guianacara geayi Wink...
Na której konkretnie? podałem kilka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Podałeś linki do dwóch filmów i jednej strony, ze zdjęciem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości