• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara owroewefi

(23-07-2018, 18:40 PM)adams2121 napisał(a): Ok 
Zastosuje się do rad. 
Zmniejsze karmienie 

Moim celem był szybszy wzrost , aby trafiły do większych  ryb .
Jak przyjechały były malutkie

Zawsze dużo karmie ryby, odkąd pamiętam
Przekarmianie na dłuższa metę nie wróży nic dobrego. Dawaj raz dwa razy dziennie i jak dla mnie podstawa to jeden dzień głodówki Smile Sam bym tego nie wytrzymał Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kwestie głodówki i przekarmiania są niepoważalne natomiast co do reszty to bym polemizował. Kwestia karmienia jest złożona,często zależy od gatunku i tym samym np od łapczywośći ryb . Jeśli nie widzimy u ryb niepokojących objawów np "nabrzmiałego" brzucha(skutek przekarmienia)to absolutnie nie ma żadnych przeciwskazań do karmienia ryb kilkukrotnie w ciągu dnia. Zawsze wychodzę z założenia,że narybek karmimy częściej niż ryby dorosłe, stosując częstsze podmiany i zawsze zachowując zdrowy rozsądek...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jakie parametry wody preferują te gujanki i z jakim układem mógłbym próbować w akwa 120x40?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Krótkie prośby o papu 


Dostają max 2 razy dziennie , natomiast ich apetyt jest niepochamowany .
Jak są głodne to nawet ślimaki atakują
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Aktualnie tak wyglądają


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale mikroskopijne te guianki przy ziemiojadach. Nie masz tam trochę za jasno? Smile
jaką masz temp? u mnie znacznie bardziej pokazały czarne pasy jak podbiłem temp zgodnie z wskazówkami na forum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Guyanacary mają ok 8/9 cm największe osobniki najmniejsze 6/7 cm , kilka par już się ujawniło.
Jeśli chodzi o oświetlenie mam 110w w T5 i 40 w - power ledach. Na etapie wymiany całkowicie  na same ledy z jakiś czas ( jak się z oświetleniem uporam. 
Światła jest wręcz za mało moim zdaniem - bądź efekt " jasności" to złudzenie z aparatu. 
Temperatura - 27/29 stopni . Wahania dobowe 
Jak są wk......e pasy im momentalnie znikają a zostaje kropka , przy eskalacji i prężeniu  muskułów z ogule im znikają pręgi i pasy 

Ziemiojady - tak, wyrosły aż nadto i przerosły zbiornik , ale tylko u mnie .
Jeśli chodzi o ten sam miot .

Porównując powierzchnię ciała - z 6 gujanek  wyjdzie w jednym ziemiojadzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A mi taka kolorystyka gujanek bardzo się podoba:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A u mnie gujanki jak odstraszają inne to pasy mają bardziej widoczne, zwłaszcza samice. Temp. mam 25-26`C. One są stadne - na ponad 2m dl.akwa są dwie enklawy gujanek -pary trzymają się w odl.20-30cm od siebie a druga enkalwa ok.0,5m od pierwszej. Dodam, że piach mam na dł. 1,3m i tam są gujanki.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moje 14 szt spokojnie pływa sobie w stadzie , ale w chwili zagrożenie tylko , bądź jakiej ciekawości . Zbijają się w kupę i obserwują . Natomiast częściej widuje je podzielone na dwie enklawy, o zmiennej liczebności . Zależy to od danego " układu" w tym momencie . Utarczki i stroszenie są na porządku co chwilowym, natomiast rozkłada się na dużo większą ilość. Do tego 7 sztuk znacznie większych ryb . Choć ich temperament i zadziorność potrafi wypchnąć teoretycznie dużo większą rybę. 
Ryby nie są same - niestety . I do tego dobrze przerobione mam szkło,  nie za duże , 180/70 powierzchni dna , piasek ok 10cm grubości , regularnie odmulany i przekopywany przez ryby. Kopią aż do szkła - wszystkie . Jak tylko mają ochotę .
Póki co nie dam rady zrobić zdjęcia jak poruszają w stadzie na powierzchni przedniej szyby 60/60 pływają wszystkie bez żadnej nawet zaczepki . 

Kopią za żywą ochotka i tubifexem. Czy jest czy nie ma akurat w piachu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości