• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120 litrów - pielegniczki dla początkującego

#11
Widzę, że kwestia Apisto jest już rozwiązana. Układ kakadu 1+2 przy takim baniaku jest ok, do tego 8-10 kirysków panda.
Co do towarzyszących, jest kilka fajnych ryb- ukośniki N. eques, drobnoustki- N. marginatus lub N. beckfordi, czy smuklenie pryskacze. Dobrym pomysłem są małe bystrzyki(każdy gatunek do 4 cm się nada) czy, przy kakadu, tetry cesarskie(układ 3+5, ważna jest odpowiednia proporcja samców do samic!).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bardzo fajne typy Ruki, dziękuję. Po szybkiej orientacji na faworytów wyrosły N. marginatus oraz N. eques (w tej kolejności). Z tego co widzę to bardzo ładne rybska. Maja też stanowiska w tych okolicach co kakadu i pandy, jeżeli dobrze szukam. Wiesz może czy występują w BW, bo mi tu jakieś info o "gęsto zarośniętych akwenach" wyskakuje, co nieco martwi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To "gęsto zarośnięte akweny" to chyba standardowy zabieg "kopiuj-wklej" przy większości opisów ryb. Wink Te ryby występują w BW i w CW, więc nie masz sę o co martwić, rzuć im tylko trochę roślin pływających i będzie OK.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ze swojej strony mogę ci polecić Akarę Cętkowaną. Bardzo ładne i spokojne pielęgnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Bulimaster, ale one pasują do BW jak pięść do oka. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(13-10-2013, 21:47 PM)Ruki napisał(a): Bulimaster, ale one pasują do BW jak pięść do oka. Wink

a no to sorry. czytalem wątek na szybko ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Właśnie, BW to podstawa, więc na akary się nie skuszę.
Teraz tak - mam w pokrywie dwie świetlówki 30 W. Czy 0,5 W/l to będzie na taką obsadę za dużo? Będzie i herbatka i dużo pistii na powierzchni, więc naświetlenie będzie jakby nie było mocno zredukowane. Jeżeli to za wielkie solarium, mogę po prostu wyjąć jedną świetlówkę. Wtedy będzie 0,25 W/l. Dla pistii wystarczy?
Ku której z opcji byście się skłaniali?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
0,25W/l spokojnie wystarczy w BW Wink

W jakie ryby w końcu idziesz ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Póki co najbardziej przekonuje mnie kakadu + kiryski panda + drobnoustki obrzeżowe. I pewnie w tą stronę pójdę.
Kusi mnie jeszcze jakiś układ na podstawie akary z Maroni, da się w tym litrażu coś sensownego dobrać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Mały spojler:
[Obrazek: bd6174f719b818cdgen.jpg]
Póki co szkiełko stoi puste. Jak tylko wyjaśni mi się sytuacja z mieszkaniem, będę zalewał Smile Piach, torf, liście i torfianka czekają Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości