• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120 litrów - pielegniczki dla początkującego

#31
Malki, zdjęcia dodajemy jako załączniki.

Co do akwarium, to czemu od razu nie dałeś tego tła strukturalnego (rozumiem że ma być wewnątrz)? Potem będziesz musiał robić niezłą rewolucję.
Co do wizji, to musisz wrzucić te korzenie, bo tak z opisu, to ciężko sobie to zwizualizować Wink Ale zanosi się nieźle.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Zdjęcie poprawione.
Tło będzie od zewnątrz, wiem że ma to swoje minusy, ale przede wszystkim szkoda mi miejsca w środku.
No to jeszcze kilka dni i będą korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Baniak zapowiada się fajnie ale daruj sobie tło strukturalne od zewnątrz i tak zrobi Ci się lustro na tylnej szybie, i mało będzie go widać.
Lepiej dać matową czarną okleinę, będziesz miał wrażenie głębi i efekt będzie lepszy.
Wymiary baniaka już podawałeś? bo nie kojarzę/pamiętam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Nie zgodzę się z tym, ze dając tło strukturalne na zewnątrz będzie lustro i zero efektu. Sama miałam tło strukturalne za baniakiem 250L w czasach jak było tam pseudo bw Wink Baniak miał niesamowitą głębię. Jeśli się daje takie tło za baniak, trzeba tylko dobrze dać oświetlenie a dodatkowo można też je podświetlić i efekt będzie jeszcze lepszy ^^ Tu widać jak to wyglądało i to bez podświetlenia tego tła: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4...9#pid15209
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Bo to trzeba mieć taką rękę do baniaków jak Ty ;-) większość tych z tłami co widziałem wyglądała średnio.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
No właśnie taki efekt jak mei chciałbym osiągnąć. Jeśli się nie uda - do brystolu mogę wrócić zawsze.
Tymczasem jest tło z brystolu, "herbatka" się zaparzyła.
Jeszcze niech mi tylko korzenie utoną, to ukryję grzałkę i będzie tak jak zamierzałem.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Jak na świeżaka bardzo fajnie ci to wyszło - oby więcej takich Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jak dla mnie te korzenie u góry wyglądają świetnie. Ja bym starał się tak zostawić a na dno dał cienkie nie za duże.
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Dokładnie, zostaw tak jest jest bo jest super teraz Wink

Na dno daj więcej takich miotełek i cienkich patyczków, korzonków no i liści Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Zdjęcie w dużo gorszym klimacie, bo robione za dnia i jest dodatkowe oświetlenie w postaci słońca. Ale nie o to chodzi. Podwiesiłem korzenie na stałe u góry, zasyfiłem dno. Zostawiłem trochę piachu dla kirysków, w miarę schowałem z oczu grzałkę. Jak dla mnie chyba wystrój póki co ostateczny. Póki co, bo nie mam złudzeń, że kakadu i kirysy wprowadzą jeszcze swój porządek Wink
Jak Wam się to widzi? Pytam szczególnie o aspekt funkcjonalny, czyli jak się sprawdzi przy mojej planowanej obsadzie.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości