• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania sajica

#41
Chodzi o zwinniki - jaki to gatunek ? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Niby popularne... Ale ja mam takie wrażenie, że tak popularne, że aż zapomniane. Najsławniejsza trójca pielęgnic - zebry, sajice, meeki zapomniane są na rzecz rzadkich gatunków. Czy słusznie? Ja wolę jednak tą trójcę. Jest mimo wszystko niesamowita i pasjonaci zawsze dostrzegą ich urok. Między innymi cudowne oczka i świetne barwy w trakcie tarła.
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Witam czy posiada ktos młode Sajice i chciałby je sprzedać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Mnie zastanawia jedno. C. sajica gości w moich akwariach drugi raz. Lata temu kiedy miałem z nim do czynienia pierwszy raz samiec w okresie tarła/odchowu młodzieży robił się ciemny i dostawał złocistych oczu. Mój obecny samiec nie zmienia ubarwienia. Zanim już trzy mioty młodych, obecnie zbiera się do czwartego, a koloru nigdy nie ruszył. Od czego to zależy?

Woda 24*C, PH 7.6, GH 18, KH12, No3 około 30, No2 0.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(16-11-2015, 21:23 PM)sbc napisał(a): Mnie zastanawia jedno. C. sajica gości w moich akwariach drugi raz. Lata temu kiedy miałem z nim do czynienia pierwszy raz samiec w okresie tarła/odchowu młodzieży robił się ciemny i dostawał złocistych oczu. Mój obecny samiec nie zmienia ubarwienia. Zanim już trzy mioty młodych, obecnie zbiera się do czwartego, a koloru nigdy nie ruszył. Od czego to zależy?

Woda 24*C, PH 7.6, GH 18, KH12, No3 około 30, No2 0.
Myślicie, że to może być kwestia chowu wsobnego? Obecne sajki dostałem od kolegi, ten kupił w zoologu jakieś półtora roku temu. Jego samiec również nie wchodzi w barwy godowe. Myślę, że bezpiecznie jedt załóżyć, że to F3-4 albo dalej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Mam je pierwszy raz i tak wyglądają rodzice w pierwszym dniu pływania młodych. Zdjęcie z 8 grudnia 2015 r.

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
No i właśnie o to ubarwienie chodzi. Mój samiec, ani samiec kolegi w te barwy nie wchodzi i zastanawiamy się od czego to zależySmile
Zawsze wygląda tak:

[Obrazek: bJxZI05.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Hmm, może ma znaczenie czy samiec czuje zagrożenie w akwa ? Mój czuje bo oprócz niego młode mają myrnae i nanoluteusy i musi pomagać samiczce w opiece.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Może i coś w tym jest, bo kiedyś jak zacząłem grzebać w akwarium żeby odessać kilkudniowe maluchy to jego oko zrobiło się złote w przeciągu 20 minut... U mnie C. Sajica pływa w akwarium 100x40x50 z parką HRP, jakaś rywalizacja jest, ale hondurany są mniejsze o jakieś 3cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Starsze samce rzadziej dostają kolorów tarłowych, tyczy się to wielu centralsów. Nie opłaca się im tracić energię na wytwarzanie tych kolorów, skoro i tak nikt im się nie postawi. Tym bardziej, jeżeli od dawna są same w akwarium.

Sajiki są piękne. Centralsowa klasyka Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości