• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania sajica

#21
(13-10-2013, 18:38 PM)piotrK napisał(a): Odnowiony wystrój przypadł im do gustu Okok
Skladajac ikre podziekowaly mi za to Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ikra nadal na swoim miejscu samica goni wszystko co sie zblizy samiec nie jest tak agresywny ogolnie czesciej odplywa od gniazda i samica zostaje sama jej kolor to obecnie czarna jak smola glowa, korpus ciemny szary z czarnym pasem oczy pieknie sie blyszcza .


Załączone pliki Miniatury
       
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Dzis minely 72godz od zlozenia ikry jakos nie moge jej dostrzec w kokosie albo oczy juz mi sie zezuja haha ale dzis powinny sie wykluc mlode samica dalej pilnuje kokosa, na dnie kokosa nic nie dostrzegam hmm co myslicie ?
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Czyli jeszcze nie pływają :-)
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
przepiękna aranżacja akwa
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(16-10-2013, 19:49 PM)bartosz29 napisał(a): Dzis minely 72godz od zlozenia ikry jakos nie moge jej dostrzec w kokosie albo oczy juz mi sie zezuja haha ale dzis powinny sie wykluc mlode samica dalej pilnuje kokosa, na dnie kokosa nic nie dostrzegam hmm co myslicie ?
Do że Ty nic nie widzisz to tylko pokazuje jak dobrze zakamuflowane mogą być młode. Larwy w początkowym okresie, zwłaszcza jak samica "upchnie" je w jakąś szczelinę mogą być zupełnie niewidoczne, i o to chodzi Wink Poczekaj kilka dni, niech zresorbują woreczki żółtkowe to się okaże.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Holson-dziekuje
PiotrK-no mam nadzieje ze sie pokaza, pozostaje mi czekac czego nie lubie robic :p
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
10 dni temu moje sajica zlozyly pierwsza ikre juz po paru dniach myslalem ze nic z tego, chodz samica nadal pilnowala kokosa, dokladnie wczoraj mlode wyplynely z matka, niestety liczebnosc ich spadla przez 4 intruzow (lelupi okolo 2cm) dzis zrobilem calodniowe polowanie byly tak male ze myslalem ze sie poddam ale udalo sie Smile,mlodych sajica obecnie jest okolo 10 mam nadzieje ze juz tak zostanie wiekszosc obsady ignoruje maluchy a jak ktorys tylko sie zblizy dostaje odrazu lomot, samica wraz z samcem bronia mlodych i plywaja po calym akwarium na noc chowaja sie w okolice kokosa,piekny widok jak jakis maluch odlancza sie od grupy i matka lub ojciec zaraz biedaka lapie w pysk i wypuszcza do rodzenstwa Smileoby tak dalej

Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ich oczy w godowym są zaje****e Smile
Mam słabość do tych ryb Smile
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Po ostatnim potomstwie nie ma sladu za sprawa nie proszonych gosci w akwa,od tamtego czasu ryby plywaly calkiem obce sobie, zero zainteresowaniem itp dzis kiedy odkrylem kokos z pod lisci w ktorym wczesniej mialy ikre, o dziwo niebieskookie odrazu zaznaczam odrazy w niego wplynely i zaczely kopac ocierac sie o siebie no i zapewne szykuje sie drogie tarlo,pytanie dlaczego nie chcialy zlozyc ikry w innym miejscu jak to wszedzie pisza np na kamieniu ktorych mam sporo a w kokosie kiedy tylko zostal oczyszczony i ukazal sie ich ocza odrazu zaczely zaloty Smilenajgorsze jest to ze kokos jest pod filtrem ktory jest czyszczony raz w tygodniu .


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości