• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start

Wczoraj obserwowałem kolejne zaloty C. lateralis Los Berros. Nie mają tak gwałtownego przebiegu jak u X. captivus, ale samce pokazują się wówczas od "najlepszej" strony (Zdj. 1.). Choć nie zawsze są delikatne i zdarzają się kuksańce, co na Zdjęciu 2. wygląda raczej jak... całus? Big Grin Na zdj. 3. młodzik 2 dni po urodzeniu, jeszcze z widocznymi pozostałościami spiralnej trofotenii. Młodych jest ponad 10, dwie sztuki żyją w dużym akwarium i nie chcę już stresować dorosłych ich odławianiem - jak przeżyją, to dobrze, jak nie, to koło tuzina posiedzi sobie jeszcze w bezpiecznym kotniku kilka tygodni Smile Wcinają odkapsułkowaną artemię i pokruszone płatki tetry.


Załączone pliki Miniatury
           
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-10-2013, 00:06 AM)soltarus napisał(a): Characodon lateralis wygląda tutaj trochę jak malutki lin... podoba mi się Big Grin Ciekaw jestem jaki mały gatunek pielęgnic będzie tu razem z nimi niedługo Wink
Witam tu sie zdziwicie bo jest w Polsce przynajmniej jedna hodowla dzikich zyworodek u mnie w Rudzie śląskiej narazie mam 44 gatunki/odmiany
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pochwal sie Big Grin
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-08-2019, 02:06 AM)Kirysek napisał(a):
(05-10-2013, 00:06 AM)soltarus napisał(a): Characodon lateralis wygląda tutaj trochę jak malutki lin... podoba mi się Big Grin Ciekaw jestem jaki mały gatunek pielęgnic będzie tu razem z nimi niedługo Wink
Witam tu sie zdziwicie bo jest w Polsce przynajmniej jedna hodowla dzikich zyworodek u mnie w Rudzie śląskiej narazie mam 44 gatunki/odmiany

No pewnie, że się wszyscy zdziwią, bo skąd mają wiedzieć, skoro nie założyłeś jeszcze swojego wątku w dziale Giełda z listą dostępnych ryb. Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-10-2013, 22:25 PM)Raffy napisał(a): Cieszy mnie to, że coraz więcej ludzi interesuje się dzikimi żyworódkami bo do niedawna mieliśmy w PL kilka osób hodujących masowo dzikie zyworódki, ale niestety hodowle już nie istnieją.
To nieprawda ze nie istnieja mam jakies 70 gatunkow  dzikich zyworodek i spora czesc z  nich rozmnozylem
[-] Post Kirysek otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości