• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zaczynamy z własnym RO

#1
Hej w końcu dojrzałam do zakupy filtra RO tylko chciałam się poradzić co myślicie o tym ? http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics-...87094.html ?? Lub o tym http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarysty...71023.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Myślę że kupiłem taki sam jak w pierwszym linku Wink I nawet działa Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ten drugi jest ci niepotrzebny, a zwłaszcza opisany tam demineralizator, czyli ostatni stopień filtracji.(za membraną). Cytuję jego opis.
"Demineralizator DEMI MB400 przeznaczony do demineralizacji wody w akwarium lub laboratorium. Szczególnie polecany do zastosowań w akwarystyce dla hodowli ryb słonowodnych oraz hodowli słodkowodnych ryb paletek. Złoże MB400 jest mieszanką złóż jonowymiennych, które są uzyskiwane przez dokładne wymieszanie dwóch żywić jonowymiennych, silnie kwaśnego kationu i silnie zasadowego anionitu. Zaleca się użycie złoża jako ostatniego stopnia filtracji np. po procesie odwróconej osmozy."
Jak już to stosuje się mineralizator, czyli złoże które wzbogaca wodę RO w minerały, ale do zastosowania raczej spożywczego, a nie w akwarium. Sama membrana RO działa właśnie jako demineralizator. Odnośnie polecania do akwa. słonowodnych i paletek to już w ogóle jakieś poplątanie z pomyleniem.
Jeśli jest inaczej to niech mądrzejsi poprawią.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sol kończy z bieganiem po wode... koniec świata Wink
Opiszesz tu potem ładnie jak to podłączyłaś wszystko, tak aby było od zakupu, przez instalacje, po pierwsze zalewanie własnym RO Wink
1 link, na twoje potrzeby wystarczy. A skoro Łojcowi działa, to nie można nic w tym zepsuć Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No jednak udało się przekonać rodziców Smile
RO3 w zupełności wystarcza do celów akwarystycznych.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeśli nie potrzebujesz dużych ilości wody po RO, a chyba nie, to proponuję filtr z membraną 50gpd. Dokladniej oczyści wodę.
Na przykład taki:
http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-r...01286.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Haha montowaniem zajmie się Tata Smile ja się nie tykam bo jeszcze mieszkanie zaleję Wink a dali się namówić po tym jak ostatnio 2 razy musieliśmy jeździć bo pan o nas zapomniał i go najzwyczajniej w świecie nie było o umówionej godzinie a my jak głupki czekaliśmy z 15 min Big Grin. Studia się skończyły zaczęłam pracę więc z mojej pierwszej wypłaty sprawię sobie prezent w postaci filtra RO Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(26-09-2013, 18:58 PM)sol88 napisał(a): Studia się skończyły zaczęłam pracę więc z mojej pierwszej wypłaty sprawię sobie prezent w postaci filtra RO Big Grin
O maj gat
.
.
.
Jesteś wolna w piątek?

Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piotrek chce wyręczyć tate w montażu... Wink
W sumie aarset ma racje, 50 gpd wystarczy na twoje potrzeby, chyba że coś z Piotrem wyjdzie w piątek Wink to fishroom będzie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Hehe Wink 50 gpd nic mi nie mówi Wink zdecyduję się chyba jednak na ten RO3 podobno 250L na dobę produkuje więc myślę że spokojnie wystarczy na moje akwarium Smile.
A co do pt Smile to planu już są, wspieram moją drugą połówkę bo w sobotę ma egzamin na aplikacje więc trzymajcie kciuki. Ale pomoc w montażu filtra pewnie się przyda Big Grin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości