• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Polaczenie swietlowek

#1
Dla tych co maja dylemat z polaczeniem swietlowek http://saurama.aqua-web.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(19-08-2011, 19:32 PM)lukhil napisał(a): Dla tych co maja dylemat z polaczeniem swietlowek http://saurama.aqua-web.org/

Witam,
Ja stosuję świetlówki firm Philips i Osram (mają linie dedykowane akwarystom), o umiarkowanym natężeniu światła - w akwariach nie mam roślinności, a to co trzymam nie przepada za ostrym światłem. W pomieszczeniach, gdzie mam regały ze zbiornikami często korzystam z oświetlenia podsufitowego. Jest to 7 długich kloszy, w każdym po 2 mocne świetlówki (jakieś nieakwarystyczne). Jedne dają ciepłe światło, drugie - zimne (i z tych nie jestem zadowolony, chciaż niebieskie Malawi wygląda w nim ekstra). Chciałbym wymienić te świetlówki na takie, które emitują ciepłe światło, intensywne, a jednocześnie wzmacniałyby naturalne ubarwienie ryb. Do jednego klosza zamontowałbym najchętniej zestaw dwóch różnych, ale uzupełniających się świetlówek. Czy możecie coś poradzić?
Jakiego oświetlenia używacie do wyeksponowania kolorów swoich podopiecznych?
Pozdrawiam,
Darek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja uzywam power glo . Wyzej w linku masz jak wyglada zbiornik z nia sama lub w polaczeniu z inna. Na moje oko poszukujesz polaczenia Power glo + Life glo. Cieple swiatlo polaczone z wybarwiajacym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-08-2011, 11:37 AM)lukhil napisał(a): Ja uzywam power glo . Wyzej w linku masz jak wyglada zbiornik z nia sama lub w polaczeniu z inna. Na moje oko poszukujesz polaczenia Power glo + Life glo. Cieple swiatlo polaczone z wybarwiajacym.

Wielkie dzięki lukhil. Masz rację, zupełnie przyjemne połączenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości