• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Moje :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Luzik
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Księżniczanka mnie urzekła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i trzeba przyznac ze kilku chłopaków z Polski odwaliło kawał dobrej roboty i zajęli naprawdę super miejsca. Akwariów w tym roku było sporo a i poziom był wysoki. Pierwsza pięćdziesiątka jak dla mnie rewelacyjna. 
Wielkie gratulacje dla wszystkich biorących udział.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   

Punkty z TOP 50 zsumowane krajami. Deklasujemy wszystkich w tym momencie. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak to sobie mozna manipulować danymi. Wink  Najwięcej zgłoszeń, żadnych nagród.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te dane sa arcyciekawe i dokladnie obrazuja nasze zaangażowanie w swiat akwarystyki...
Kraje takie jak Wielka Brytania, Niemcy, Belgia i Wlochy sa duzo bardziej rozwiniete niz my, co za tym idzie - ludzie sa bogatsi, maja wiecej pieniedzy... i latwiej u nich o ciekawe i rzadkie ryby. W sumie wystawiaja 7 akwariow...

Argentyna, Brazylia i Meksyk - kraje moze nie bardzo bogate, ale maja wielka przewage - ciekawa rybe mozna zlapac w strumyku za domem Wink, w sumie 4 akwaria.

Podobnie w azjatyckiej czesci swiata... Az tu nagle Polska, pewnie 50% laureatow konkursu zastanawia sie - gdzie to ku... jest ?! - wystawia 15 zbiornikow Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Qbek, Chiny mają swój własny konkurs. Wink I to są statsy dla Top50.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardziej obiektywna była by średnia pkt na zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zauważcie, że w konkursie było 135 zbiorników. Nawet przy tych 21 chyba z Polski wszystkie mogły spokojnie poza top 50 być, a jednak aż 15 jest w top 50. Dla mnie to świadczy o tym, że scena biotopowa w Polsce ma się bardzo przyzwoicie.

Nie ma tu żadnej manipulacji danymi. 

Co do miarodajności i obiektywności średniej za zbiornik - żeby rzeczywiście było tak miarodajnie i porównywalnie ze wszystkimi to musielibyśmy wziąć po 2 najlepsze zbiorniki z każdego kraju (jeśli tyle osób wystartowało w ogóle) i wtedy mielibyśmy porównanie.

Już sam fakt, że w konkursie startuje sporo Polaków świadczy o tym, że jesteśmy zaangażowani mocno i to fajne.

Pomalkontencić sobie możemy zawsze, to oczywiste. Wszak to nasz sport narodowy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości