• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

To film Dominika. Mieszkamy jakieś 2km od siebie, znamy się dobrze, wymieniamy doświadczeniami i wspieramy. Poznań stoi mocno Tongue

Dominik kręcił go o 2 w nocy na dzień przed ostatecznym terminem zgłoszeń. 
Co do jego trudności technicznej - bardzo trudny nie jest (wiem, bo lepię filmy ze swoich zbiorników i jestem w stanie ocenić to na podstawie swoich doświadczeń). Większość ujęć na jednym kadrze. Film jest natomiast pracochłonny, a konkretnie złożenie go w całość i za to Dominikowi należy się szacun (z racji wspomnianego terminu kręcenia). 

Tak czy inaczej - prezentacje filmowe zbiorników również sporo wniosły do konkursu.

Lilek - z konkursami jest tak, że chcąc odnosić sukcesy musisz już przy zakładaniu zbiornika "myśleć konkursowo". Wiem jak to brzmi dla niektórych i wiem, że można z tym stwierdzeniem polemizować, ale tak jest. Oczywiście myślenie konkursowe musi być dokładką do myślenia o rybach i ich potrzebach. Aranż musi zapewniać schronienie dla ryb ale jednocześnie musi kusić "oko laika". Czy to jakimiś akcentami, czy światłem... Nie wystarczy "wrzucić kupkę gałęzi i liści", czy "wsypać wiadro kamieni" - trzeba coś z tego ciekawego ułożyć i to jest pewną formą sztuki. 
Nie chcę wywoływać kolejnej "burzy" i nie jest w moim zamiarze ujmować komukolwiek w tym wpisie, ani tym bardziej wywyższać się i robić z siebie wielkiego artysty, żeby nie było. 
Zbiorniki konkursowe są trudniejsze do aranżacji nawet od wystawowych -  o tych drugich mamy zazwyczaj szanse coś opowiedzieć i je "wybronić", tutaj decyduje tylko zdjęcie. 

Polecam każdemu spróbować i zmierzyć się z wyzwaniem zanim się skrytykuje, trzeba jednak zaopatrzyć się wcześniej w sporą dawkę pokory - mnie przed pierwszym startem dużo się wydawało i weryfikacja tego była kubłem zimnej wody Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Killifish - 22-10-2013, 20:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 14-11-2016, 17:27 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 20-11-2016, 17:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez fazi_poz - 21-11-2016, 08:55 AM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 11-12-2017, 16:20 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 14:41 PM
Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez sbc - 14-12-2018, 04:20 AM

Skocz do:


Browsing: 8 gości