• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Drago skutecznie obrzydziłeś mi ten wątek, ale odniosę się jeszcze na koniec do kilku rzeczy, zanim przestanę się w nim udzielać.

Cytujesz mnie: ‘’Uczta dla wszystkich, którzy lubią biotopy (nie sprawdzałem, część pewnie jest średnio biotopowa) ’’ i tworzysz zarzut iż sam nie sprawdziłem zbiorników. Post z linkiem do zdjęć zbiorników wrzuciłem na forum kilkanaście minut po tym jak udostępnił ten link organizator. Napisałem w nawiasie to co tam stoi, gdyż fizycznie nie byłem w stanie wszystkich zbiorników obejrzeć, a wielkich opinii po pobieżnym obejrzeniu pisać nie miałem zamiaru.
Nie czuję się urażony za "nieszczęsny zbiornik". Może się on Tobie nie podobać, napisałem już na samym początku, że będę z tym żył. Wink 
Jest poprawny biotopowo, zawiera wszystkie elementy znajdywane w danym biotopie, poprawne rośliny i zwierzęta, czyli spełnia "wymogi", które stawiają przed akwariami biotopowymi akwaryści z całego świata. 


Idei konkursu nadal nie rozumiesz. Przeczytałeś jedno zdanie i znów na nim opierasz swój wywód. Jeśli rozumiesz język angielski to polecam przeczytać ten artykuł:


http://biotope-aquarium.info/info/nature...e-aquaria/

Może ten artykuł Ci rozjaśni.


Na koniec napiszę Ci tak. Smutne jest to, że wieloletnia akwarystyka zaprowadziła Cię w miejsce, w którym jesteś. Czujesz się wielkim osamotnionym "królem" akwarystyki. Nie czytasz forum, nie interesują Cię prace ludzi tutaj, bo nie widzisz sensu w oglądaniu czyjejś pracy. Szeroko komentujesz konkurs, który Cię w sumie nie obchodzi. "Królem" Cię nazwałem, bo stygmatyzujesz się liczbami (34 lata akwarystyki, 42 rzędy ryb, 7 lat prowadzenia strony...), przekazujesz jakim jesteś niepowtarzalnym indywiduum, niezrozumianym, zepchniętym gdzieś na bok, mimo olbrzymiego wkładu... ale zapomniałeś chyba o co w akwarystyce chodzi. Ona ma łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach, a nie tworzyć odrębne planety. Dla mnie jesteś tylko postacią z Małego Księcia siedzącą gdzieś na swojej planecie i oderwaną od wszystkiego innego.
Znam Twoją stronę (planetę) i opisy ryb na niej. Język, którego używasz, przesiąknięty w wielu miejscach wulgaryzmami nie zachęca ani do czytania, ani do polemiki z autorem opracowań. Nie będę Cię nawracał, ani nic sugerował, bo nie roszczę sobie takich praw. Praw, które rościsz sobie Ty do odrzucania wszystkiego co nie jest tożsame z Twoją linią "widzenia biotopowego zbiornika". Ja zwyczajnie dalej będę się cieszył akwarystyką i jak zacznie mnie prowadzić na meandry niezrozumienia i odrzucenia to zmienię hobby, by nie skończyć gdzieś poza marginesem z wiedzą, której nikt i tak nie będzie chciał znać. 

Pozdrawiam i tak jak Greek życzę więcej luzu i dystansu do akwarystyki. Jest różna, jak różni są ludzie i to w sumie jest w niej piękne. Oczywiście jeśli tylko dba o wymagania zwierząt i stwarza im dobre warunki bytowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Killifish - 22-10-2013, 20:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez fazi_poz - 14-11-2016, 08:23 AM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 14-11-2016, 17:27 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 20-11-2016, 17:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 11-12-2017, 16:20 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 14:41 PM
Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez sbc - 14-12-2018, 04:20 AM

Skocz do:


Browsing: 16 gości