• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Fazi ja nie będę ci się wtryniał między wódkę a zakąskę w nawracaniu, a tym bardziej krytykował. Sam próbuję nawrócić przynajmniej jakiś nikły ułamek na chowanie w akwarium czegoś innego niż pływa w sklepach, odkąd pierwszy raz do takiego wszedłem. Było to jakieś 34 lata temu, od tamtej pory ciągle to samo i dalej jestem sam. Dlatego najpierw rozpocząłem swoją misję na forum miałem tam swój wątek, potem założyłem stronę, na własnych błędach staram się opisać to co dany gatunek wymaga i potrzebuje. Jednak podobnie jak Jezus umrę w męczarniach bo nie da się zbawić świata. Przez 6 lat napisało do mnie 7 osób. I chyba rozumiem to co sam przeżywasz bo chcesz przekazać ludzkości jakąś ideę i jesteś w mniejszości, aczkolwiek nie takiej jak ja, bo ja jestem sam.

Też mnie to martwi że akwarium nieodparcie kojarzy się z wizerunkiem ozdoby.

Ja prawie wcale nie wchodzę na forach w dział nasze akwaria. Bo niech każdy sobie je robi jak chce.
Nie wiedziałem który zbiornik wystawiłeś, ale w tym zbiorniku najbardziej Amano przypomina mi ta gałąź z mchem imitująca nieodparcie drzewo. Co dla mnie nie jest jakieś naturalne, podobnie jak łupki poukładane jak cegły w zbiornikach z pyskami. Oglądałem filmy z  środowisk wielkich jezior Afrykańskich i nigdzie takich struktur nie widziałem, natomiast widziałem duże zazwyczaj owalne kamloty, których nie uwidzi w aranżacji żadnego akwarium.
Pobieżnie bardzo przejrzałem akwaria konkursowe, nie czytałem opisów, akwarium wydawało mi się w kształcie dziwne i faktycznie 3 litry to niedużo, dla kardynałków.
Ale to akwarium które pokazała margin, też zajebiste, jeżeli chodzi o wystrój i obsadę, od razu widać że ktoś zaglądał pod wodę.

Nie będę się wypowiadał za innych, czy im się podoba ten zbiornik czy nie i dlaczego piszą tak a nie inaczej bo nie wiem.
Ale zauważ po jakichś wystawach, na każdym forum użytkownicy zżyci z danym forum piszą pochlebne opinie o akwariach które wystawiło dane stowarzyszenie lub forum. Mimo tego że czasami jest nijakie, przeciętne lub inne.

Co do twojego smutku, to fakt masz rację. Nie bardzo rozumiem tego konkursu, bo jeżeli zbiorniki mają przedstawiać naturalne wycinki natury to niech tak robią.
Dla mnie jest tak lub nie, nie ma nic pomiędzy typu może, zobaczymy, nie wiem. Ja lubię wiedzieć na czym stoję i lubię jak ktoś jest ze mną szery. Wtedy wiem co mam z tym zrobić.
Dla przykładu jak samochód dedykowany jest jako sportowy, to nich będzie sportowy, np. lamborghini a nie usportowiony z jakimś spoilerkiem i podkręconym o 20 koni silniczkiem 1.8 golfina, czy co podobnego. Którym jarają się zazwyczaj osobniki o niewielkim ilorazie inteligencji, nabytym w sposób różny, do choroby po środowisko występowania.

Nie jestem esesmanem, ale też stawiam na akwaria dedykowane jak najbardziej naturalnie. Dla mnie takie akwarium to, odchody na dnie z mułem, odpowiednie oświetlenie, umiarkowanie krzaków, glony, woda niekoniecznie przejrzysta.
Ale ja bardziej w swoich akwariach stawiam na wymagania poszczególnych gatunków ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Killifish - 22-10-2013, 20:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez drago - 13-11-2016, 14:54 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 14-11-2016, 17:27 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 20-11-2016, 17:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 11-12-2017, 16:20 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 14:41 PM
Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez sbc - 14-12-2018, 04:20 AM

Skocz do:


Browsing: 11 gości