• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Widzisz Drago.

Wśród tych "Amano style" wymieniłeś jeden z moich zbiorników. 
W sumie trochę mnie to bawi, trochę smuci. 
Bawi dlatego, że w konkursach aranżacji zbiorników zawsze ważna jest forma, zresztą przy każdym aranżowaniu akwarium jest, cokolwiek byśmy nie mówili - w domu możesz mieć zbiornik jaki chcesz. Możesz wsypać kupkę liści i "jarać się", że masz zbiornik taki jak w naturze. Konkursy rządzą się kompletnie innymi prawami - tutaj masz przede wszystkim przyciągnąć laików i "ogólnych akwarystów", bądź roślinniarzy, do tego by stwierdzili, że biotopowe akwarium może być ładne (tak, nadal mam świadomość, że "biotopowe akwarium" to nazwa niepoprawna). Możemy się oburzać na taki stan rzeczy, ale to nic nie zmienia. 

Ten mój zbiornik stoi w pracy. Wiesz, że dzięki niemu "nawróciłem" 3 osoby na akwarystykę z dbaniem o parametry wody dla zwierzaków i spójną, biotopową obsadą? Jego wygląd był wstępem do rozmowy... Ja swój cel osiągnąłem. Możesz mnie za to krytykować, trudno, będę z tym żył. Wink

Notabene - ten zbiornik jest też tu na forum i raczej mam wrażenie, że się ludziom podoba. Chyba, że ludzie z forum tylko kadzą by... w sumie nie wiem po co mieliby to robić Sad

Akwarystyka dla 99% populacji ma przede wszystkim pełnić funkcję ozdobną.

Teraz co mnie smuci. Smuci to, że nie rozumiesz, iż to tylko konkurs. Patrzysz powierzchownie i nie starasz się zrozumieć drugiego dna. Jak pokażesz komuś, że coś może ładnie wyglądać a przy okazji spełnia wymagania dla żyjących wewnątrz zwierzaków (parametry wody, siła nurtu, zgodność obsady roślinnej i zwierzęcej zapewniająca kryjówki, rewiry, możliwości rozrodcze) to zawsze przekazujesz trochę wiedzy i zaciekawiasz taką akwarystyką. Może ktoś dzięki temu zainteresuje sie środowiskiem naturalnym, a może też zadba o warunki swoich zwierzaków w domu? 

Konkursy mają swoją misję. Może nieraz ukrytą, ale mają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Killifish - 22-10-2013, 20:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez fazi_poz - 13-11-2016, 10:20 AM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 14-11-2016, 17:27 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Rysiek - 20-11-2016, 17:13 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 11-12-2017, 16:20 PM
RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 14:41 PM
Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - przez sbc - 14-12-2018, 04:20 AM

Skocz do:


Browsing: 11 gości