• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Fajny komentarz dostałem od jednego z sędziów.
Yuriy Yancher (Ukraina): This aquarium reminded me the best classic aquaria of 70’s 80’s. Today, this style is almost lost. You can see how much love the author put in it. The aquarium is very harmonious, artistic, but it is absolutely “wild”, and perfectly shows the given biotope. Despite the abundance of decorative elements, the aquarium is spacious. Its foreground is moderately covered with small plants. Free space is an important element in such layouts, which many of the entries lack. I do not like very much when the fallen leaves or roots of floating plants replace design. But in this aquarium each element is absolutely in its place. By total points this biotope aquarium is the second in my ranking. But when it comes to biotope, then this aquarium could serve as an illustration of this type of aquarium. At home, I’d like to see exactly such an aquarium, such proportions and such content. I sincerely wish that this aquarium wins.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
O ładnie Big Grin Całkowicie się zgadzam.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fazie gratulujęSmile
Myślę, że pierwsze akwarium wygrało gabarytami, robi wrażenie i jest naprawdę piękne,ale bardziej dekoracyjne niż biotopowe. Twój baniak ma świetne proporcje między jednym a drugimSmile
Zupełnie inaczej by się poukladało gdyby wszystkie baniaki miały dokładnie te same wymiary.
W każdym razie chciałbym mieć taki baniaczek w salonieSmile
Powodzenia następnym razem i dzięki za motywację i inspiracjęSmile


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękna recenzja.
A ja mam pytanie - czy już masz w głowie plany na kolejną edycję? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak już napisałem - akwarium biotopowe może również być dekoracyjne. Jedno nie wyklucza drugiego. Pierwsze wygrało bo jest poprawne biotopowo i świetnie wygląda Wink

Co do kolejnej edycji - jeśli zechcę rozstać się z Pantanalem (a ciężko będzie) to na to szkło mam różne pomysły. Nie będzie to już raczej żadna z Ameryk ani Afryka. Chodzi mi po głowie Australia/Azja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-11-2016, 20:31 PM)fazi_poz napisał(a): This aquarium reminded me the best classic aquaria of 70’s 80’s. Today, this style is almost lost.
Yea, oldschool rulez!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ktoś się pisze na tegoroczny konkurs?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A jest? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie nie ma Big Grin. Do końca miesiąca można nadsyłać zgłoszenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja wyślę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości