• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL

Tam dominuje tlo Btn http://backtonature.se/tanganyika-200-x-60-cm/ ale modulow za wiele nie widze ..stad Dunczyk dostal tylko 10miejsce  , nie mowiac o tym , ze prezentacja jest bardzo slaba a wrecz beznadziejna.

O ja cie to moj..."facebookowy kolega".. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gratulacje fazi, cieszę się że Twój trud został doceniony. Tak jak napisałeś, nie jest łatwo stworzyć taki biotopowy zbiornik, podziwiam.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fazi- GRATULUJE
Tomek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki wszystkim za gratulacje. Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panowie można narzekać, ględzić i mędzić Smile, ale prawda jest taka, że każdy kto wziął udział w konkursie wyraził wyraził zgodę na jego reguły i ocenę przez jury. Możemy mieć inne zdanie co do naszeych odczuć i oceny ale konkurs został rozstrzygnięty. Mnie start w tym konkursie też czegoś nauczył, mogę tylko żałować że nie było podziału na biotopy jak w poprzednich latach. Moja prezentacja nie była przygotowana tylko na szybko sklecona na ostatnią chwile. Wiem jedno biotopu nie zmienie i na przyszły rok zaprezentuje coś przemyślanego z wyciągnietymi wnioskami typowo na  konkurs. Więc dalej ku nowej przygodzie...
Fazi jeszcze raz Gratulacje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No... Lilek to mnie ucieszyles. Jest cos konstruktywnego. Wyciagnij wnioski, popatrz jak to robia inni , przemysl sprawe i do dziela , nie zostawiaj sprawy na ostatnia chwile! Rob zdjecia , zbieraj material, wybierz najciekawsze i sukces murowany...Zacieszacz Zycze powodzenia .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Prezentacja zbiornika musi byc na wysokim poziomie w kazdym aspekcie.. przyklad - inny polski reprezentant  mial slabe (moim zdaniem) foty zbiornika .Ja "przelecialem" za 1 razem szybko dalej...tymczasem zbiorniczek ma fenomenalna prezentacje filmowa . Bardzo trudny film od strony technicznej. Wyglada to tak jak gdyby zdjecia i film wykonaly 2 rozne osoby. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To film Dominika. Mieszkamy jakieś 2km od siebie, znamy się dobrze, wymieniamy doświadczeniami i wspieramy. Poznań stoi mocno Tongue

Dominik kręcił go o 2 w nocy na dzień przed ostatecznym terminem zgłoszeń. 
Co do jego trudności technicznej - bardzo trudny nie jest (wiem, bo lepię filmy ze swoich zbiorników i jestem w stanie ocenić to na podstawie swoich doświadczeń). Większość ujęć na jednym kadrze. Film jest natomiast pracochłonny, a konkretnie złożenie go w całość i za to Dominikowi należy się szacun (z racji wspomnianego terminu kręcenia). 

Tak czy inaczej - prezentacje filmowe zbiorników również sporo wniosły do konkursu.

Lilek - z konkursami jest tak, że chcąc odnosić sukcesy musisz już przy zakładaniu zbiornika "myśleć konkursowo". Wiem jak to brzmi dla niektórych i wiem, że można z tym stwierdzeniem polemizować, ale tak jest. Oczywiście myślenie konkursowe musi być dokładką do myślenia o rybach i ich potrzebach. Aranż musi zapewniać schronienie dla ryb ale jednocześnie musi kusić "oko laika". Czy to jakimiś akcentami, czy światłem... Nie wystarczy "wrzucić kupkę gałęzi i liści", czy "wsypać wiadro kamieni" - trzeba coś z tego ciekawego ułożyć i to jest pewną formą sztuki. 
Nie chcę wywoływać kolejnej "burzy" i nie jest w moim zamiarze ujmować komukolwiek w tym wpisie, ani tym bardziej wywyższać się i robić z siebie wielkiego artysty, żeby nie było. 
Zbiorniki konkursowe są trudniejsze do aranżacji nawet od wystawowych -  o tych drugich mamy zazwyczaj szanse coś opowiedzieć i je "wybronić", tutaj decyduje tylko zdjęcie. 

Polecam każdemu spróbować i zmierzyć się z wyzwaniem zanim się skrytykuje, trzeba jednak zaopatrzyć się wcześniej w sporą dawkę pokory - mnie przed pierwszym startem dużo się wydawało i weryfikacja tego była kubłem zimnej wody Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fazi dokładnie do takich wniosków doszedłem o których mówisz. Moje akwarium było zrobione dla mnie do domu, i jak siedziałem wieczorkiem (niejednokrotnie z piwkiem)przed nim widziałem wszystko bardzo fajnie. Niestety na zdjęciach nie wszystko widać, miejscami jest tak ciemne że jest tylko ciemna plama(dwa korzenie zostały już inaczej ułożone),na żywo akwarium wyglądało jak scena z bajki. Itu własnie jest tak jak piszesz, na potrzeby konkursu trzeba zrobić tak, żeby wszystko od początku do końca w zbiorniku było do zdjęcia(oczywiście także dla żyjątek). Udział w konkursie wiele mi dał i mam zamiar tą wiedze powoli wprowadzać w życie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I tak wam gratuluję. Oglądając wasze zbiorniki i inne konkursowe miałem wrażenie,że znacznie wyżej powinniście być.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości