• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nannacara anomala

#1
witam

Ostatnio za sprawą znajomych stałam się posiadaczką pary pielęgniczek ( zawsze narzekali że w akwarium powinny być ryby, a moje jest holenderskim z otoskiem, kiryskiem i zbrojnikiem niebieskim ). Doczytałam już że zbiornik powinien być dobrze natleniony wiec natleniam, dno będę musiała częściowo wymienić bo od góry mam drobny żwirek a chyba powinien być piasek, w zbiorniku są rośliny i korzenie więc kryjówki się znajdą. Tylko mam problem z tym czym je karmić, chodzi mi o to ze znalazłam informacje że jadają płatki granulaty i mrożonki. Mrożonki to nie problem ale te granulaty czy płatki to roślinne czy mięsne? jaką powinny mieć dietę ? Skoro już są mieszkankami to chcę się nimi dobrze zająć. woda ma ph koło 7,2. Prosze o jakieś podpowiedzi jeśli można Smile

k.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wydaje mi się, żebyś musiała dodatkowo natleniać zbiornik. Jeżeli jest dobra filtracja i ruch wody w akwarium, to woda się natleni. Poza tym w Holenderskim chyba nie powinno być problemu z tlenem (przynajmniej, gdy świeci się światło).
Myślę, że z pH mogłabyś trochę zejść. Trochę mnie ndziwi, że w holenderskim masz pH=7,2?
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości