• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prawidłowa obsada SA

#11
W zaproszeniu było że to forum dla profesjonalistów ... a tu czy na pewno tej rybki nie można trzymać w musztardówce ??
Chcecie kogoś nowego zachęcić do zajęcia się danym biotopem [SA to moje ulubione, ale nie mówcie tym obok :-) ]
No chyba że to ma być board wzajemnej adoracji Wink

Mydło i powidło ;-) pielęgniczki, diskusy, oskary w jednym worku pod kątem odpowiedniego zbiornika ?
Z tego wyjdzie jeden mętlik ...

zróbcie definitywny podział na kilka tematów, bo przyjdzie człek przeczyta i do oskarów wpuści borelkę ;-)
Miłośnicy pawiookich skręcą się ze śmiechu, a opiekun pokochanej borelki zapłacze się bo przecież przeczytał "wypociny" profesjonalistów ...
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(23-08-2011, 08:55 AM)AquaDreams napisał(a): W zaproszeniu było że to forum dla profesjonalistów ... a tu czy na pewno tej rybki nie można trzymać w musztardówce ??
Chcecie kogoś nowego zachęcić do zajęcia się danym biotopem [SA to moje ulubione, ale nie mówcie tym obok :-) ]
No chyba że to ma być board wzajemnej adoracji Wink

Mydło i powidło ;-) pielęgniczki, diskusy, oskary w jednym worku pod kątem odpowiedniego zbiornika ?
Z tego wyjdzie jeden mętlik ...

zróbcie definitywny podział na kilka tematów, bo przyjdzie człek przeczyta i do oskarów wpuści borelkę ;-)
Miłośnicy pawiookich skręcą się ze śmiechu, a opiekun pokochanej borelki zapłacze się bo przecież przeczytał "wypociny" profesjonalistów ...

Jak to napisał kolega Adam - "Chciałbym, żeby taki wątek rozwinął się w każdym dziale biotopowym Zobaczymy co z tego wyjdzie."

No i zobaczymy, Ty masz takie propozycje, może faktycznie tak trzeba będzie zrobić, ale póki co jest nas zbyt mało aby błysnąć fachowością w każdym z tych tematów, dlatego prośba była o proponowanie konkretnych gatunków do danego szła i które można trzymać razem - z doświadczenia. Jeśli masz coś do dodania to pisz, może trzeba to będzie jakoś pogrupować, ale póki co za mało jest informacji.
NIe wiem czy zauważyłeś to forum właściwie się buduje i zaczyna rozwijać. Co złe to sie będzie poprawiać Smile A profesjonalizm nie jest u wszystkich na takim samiym poziomie, ale to zweryfikuje się już samo.

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(23-08-2011, 08:55 AM)AquaDreams napisał(a): W zaproszeniu było że to forum dla profesjonalistów ... a tu czy na pewno tej rybki nie można trzymać w musztardówce ??
Chcecie kogoś nowego zachęcić do zajęcia się danym biotopem [SA to moje ulubione, ale nie mówcie tym obok :-) ]
No chyba że to ma być board wzajemnej adoracji Wink

Nie wiem, co było w zaproszeniu, ale na pewno nie zabraniamy tu pisania osobom, które będą się pytały, czy można trzymać pielęgnice w kuli. Tym lepiej, jeśli takie osoby tu trafią, zanim stanie się tragedia. Bardzo się cieszę, że mamy tu sporą garść wyjadaczy, ale to forum jest na prawdę dla każdego Smile

Co do podzielenia tematów dotyczących obsad na bardziej szczegółowy podział, to może to być dobre rozwiązanie. Jakieś bardziej szczegółowe propozycje?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(23-08-2011, 08:55 AM)AquaDreams napisał(a): W zaproszeniu było że to forum dla profesjonalistów ...
Ekhem, było inaczej ujęte. Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(23-08-2011, 10:12 AM)Ruki napisał(a): Ekhem, było inaczej ujęte. Wink
Łukasz, ... koła wzajemnej adoracji to wszędzie były i będą ;-) tam i tu .. też Wink

Natomiast - zapewne za chwilę posypią się gromkie "narzekać to każdy potrafi a zrobić to nikomu ... "- owszem taka piękna nasza cecha narodowa Wink - ale w aspektach forum ... już się narobiłem Wink mam dość Big Grin
Poza tym .. u mnie ryby nie stoją na pierwszym miejscu. Z miłą chęcią poczytałbym gotowe artykuły autorstwa profesjonalistów Wink
taki przykład ... http://www.pawiookie.pl/index.php?option...Itemid=449
Pozwolę sobie jedynie zacytować stopkę:
Cytat:Autor: Rafał Wasiak
na podstawie doświadczeń własnych

Mistrzowie .. i tego ludzie poszukują Wink

No chyba że chcecie pisać sami dla siebie .. grypsem Tongue
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wracając do tematu. Wink

Zastanawiam się nad połączeniem w 375l Crenicichla regani wraz z parką Cichlasoma amazonarum. Korzeni jest aż nadto. Wink
Czy ktoś miał takie połączenie? Bądź na podstawie obserwacji jednego lub drugiego gatunku może coś doradzić?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Aqua, dałeś linka do artykułu na stronie, która zajmuje się tylko pawiookimi, nie rozumiem Twojego porównania. Może owszem dział z artami byłby przydatny, poki co jest tylko forum, a tu miała być wszczęta dyskucja, co według mnie się stało. Własnie tak wyobrażam sobie forum - dyskusja i wymiana doświadczeń.
(23-08-2011, 20:12 PM)AquaDreams napisał(a): No chyba że chcecie pisać sami dla siebie .. grypsem Tongue
Kto dla kogo miałby pisać? Nie bardzo wiem do kogo kierujesz te słowa, czy do wszystkich użytkowników forum czy do kogoś konkretnego?
Widzę ze te oskary jakoś Cię ubodły, że tu o nich nic nie ma profesjonalnego Wink
Co ten Ruki Ci naobiecywał Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Myślę, że to może być bardzo dobre połączenie. Nie powinny sobie przeszkadzać. Z tym, że Crenicichla to świetni złodzieje ikry, zwłaszcza pielęgnic składających ikrę na otwartym substracie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Oj otwarty substrat może być bardzo niebezpieczny.
Ostatnio spotkałem się z przypadkiem nader bardzo interesującym, ściągano wierzchnią warstwę soil i substrat się otworzył i w bardzo krótkim czasie powstała wspaniała kolonia glonów wszelkich ;P

A co myślicie o oskarach w 3750 ? i tam dać kupę korzeni i jakieś fajne kolorowe z cichlidaes ? może ramirezki ? są kolorowe ..

A jeszcze jedno .. jakieś rybcie do 400l ? coś fajnego z jajem ?

Aaaa tutaj kumpel podpowiada że mogą być nawet dwa jaja Tongue
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(23-08-2011, 22:29 PM)piotrK napisał(a): Myślę, że to może być bardzo dobre połączenie. Nie powinny sobie przeszkadzać. Z tym, że Crenicichla to świetni złodzieje ikry, zwłaszcza pielęgnic składających ikrę na otwartym substracie.

I na takiej naturalnej selekcji by mi bardzo zależało. Jest jeszcze gibbi, ale co 3 predatory to nie jeden(i to udający kawałek drewna Big Grin).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości