• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zdjęcia na CRC - w tym rewelacja Baileychromis centropomoides

#1
Polecam
http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic...=7&t=13097

Oprócz zdjęć z "wody" zdjęcia ryb znalezione na targu a w tym rewelacyjne pierwsze zdjęcie w historii Baileychromis centropomoides i zdjęcia znalezionych przedstawicieli Bathybates.

POLECAM!

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pozwoliłem sobie usunąć jedną spację z linka bo nie działał Smile
Mi najbardziej podoba się ten P. macrognathus no i ten złoty trofeusek Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki

P. macrognathus to ładna ryba, ale dla mnie pospoliciuch, natomiast Baileychromis centropomoides do tej pory

można było oglądać tylko jako ryciny http://www.destin-tanganyika.com/Galerie...moides.htm

To naprawdę sensacja.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ciekawe czemu zawodowi poławiacze nie spotykają tej ryby, a znalazła się na targu Smile
Coś o niej wiadomo więcej?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-08-2011, 10:10 AM)Topielec napisał(a): Ciekawe czemu zawodowi poławiacze nie spotykają tej ryby, a znalazła się na targu Smile
No własnie też się na tym zastanawiałem Smile

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To jest bardzo rzadka ryba, prawdopodobnie przypadkowo znalazła się w sieci. Wiele gatunków jest poławianych sieciami przez rybaków i potem trafiają na talerze. Są wśród nich rzadkie Bathybates, Synodontis granulosus. Poławiacze i naukowcy szukają tych ryb, ale bezowocnie. Baileychromis jest na liście moich życzeń od wielu lat i Michelle próbuje ją złowić,a le bezowocnie, mimo, że nurkowie maja duże doświadczenie w poławianiu. Do niedawna takimi rzadkościami były Limnochromis staneri, Greenwoodochromis bellcrossi , obecnie pływają w moich zbiornikach.

Tak jest z wieloma gatunkami z Tanganiki jak niektóre kraby, krewetki (do tej pory jeden import Macrobrachium moorei do niemieckiej firmy), ślimakami. Pierwsi przywieźliśmy żywe ślimaki Neothauma tanganyicense i udało się u nas sfotografować ich rozmnażanie, czyli poród bo są to żyworodne ślimaki. Tego nawet naukowcy nie obserwowali.

O tym, wszystkim piszemy właśnie w Tanganika MAGAZYN. Opis Baileychromis też tam zamieściłamSmile

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ooh lala, mnie się najbardziej podobają z tego wszystkiego Hemibates stenosoma, moim skromnym zdaniem jedna z najpiękniejszych ryb w jeziorze - liczę, że i one znajdą się kiedyś w odpowiedniej wielkości akwariach. Jeśli jakiekolwiek mogą być odpowiednie dla pelagicznej, 40cm ryby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piotrze - te ryby jak i cześć Bathybates są duże, ale bardzo statyczne. Ruch i to bardzo dynamiczny pokazują tylko przy ataku, czyli pobieraniu pokarmu. Hemibates stenosoma to marzenie wielu, jak na razie tak jak Baileychromis - nieosiągalne.

Wiele gatunków Bathybates to wielkie rzadkości. Ja do tej pory miałam/mam B. fasciatus, ferox i minor. To bardzo wrażliwe ryby w transporcie.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości