• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr Hamburski

#81
To powolutku kompletuje sprzęt, zamawiam akwa i działamy Smile HMF będzie raczej narożny- promień 15 cm, gąbka 5cm o wymiarach 24x40 ppi45
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
A jaką planujesz obsadę? Bo może 45 ppi to za duża gęstość. Szybciej będzie Ci się zapychać, jeżeli będziesz miał ryby o dobrej przemianie materii.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zeberki od Mei, a do nich jakieś mieczykowate i puki co chyba tyle. Właśnie nad tą gęstością się zastanawiam.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Ppi 20*25 jest optymalne.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Potwierdzam słowa Rafała, nie ma co przesadzać z gęstością, chyba że trzyma się jakieś miniaturowe ryby o mikroskopijnym narybku, a żadne z twoich planowanych do takich nie należą.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Czy uważacie, że przy nie zalanym do końca akwarium można stawiać hamburga? I czy ppi 40 będzie dobre? Smile Przy małych gatunkach Betta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Cześć,
Na obydwa Twoje pytania odpowiedź brzmi tak. Miej tylko na uwadze, że wylot z filtra będzie chlapał, jeżeli dasz go wysoko ponad wodą. Oczywiście możesz umieścić go niżej.

Pzdr.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Nie dam go wysoko, bo mi wody nie zassie Tongue a czy przy podmianach powinnam "odkurzać" troszkę gąbkę? Żeby nie pozapychała się torfem, szczątkami liści czy innym syfem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Dodam, że duża gęstość jest dobra przy rozmnażaniu np proporczykowców - tam składają ikrę i tam następuje wychów małych. Za gąbkę się przedostają i tam odchowują - jak u mnie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wg was Aquael Fan Mini/Fan Mikro nada się jako głowica? 63 l zalane mniej więcej do połowy, nie chodzi mi o ilość wody a raczej o długość akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości